Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test myszki Logitech G3: ta sama kochanka?
    

 

Test myszki Logitech G3: ta sama kochanka?


 Autor: Spieq | Data: 06/09/06

Test myszki Logitech G3: ta sama kochanka?Logitech uparcie próbuje uszczęśliwić graczy sprawdzonymi rozwiązaniami. Mogłoby się wydawać, że wraz z nadejściem technologii laserowej seria MX w końcu odejdzie do lamusa. Okazuje się, że nic z tych rzeczy - seria G, oparta wprawdzie na laserze, jest jednak zwyczajną powtórką z rozrywki. Produkty sprawdzone można ulepszyć (lecz z pewnością nie udoskonalić), tak było w przypadku G1, G5 i G7. Z drugiej strony "łaty" pociągały za sobą nieprzemyślane do końca elementy - nie ukrywam bowiem, że nie jestem m.in. miłośnikiem laserowych gryzoni i śliskich powierzchni... W tym przypadku pozostałem jednak ślepy: Logitech G3, model myszki oparty na wyśmienitym szkielecie MX300 i wspomagany rozwiązaniami rodem z G5 być może kryje tajemnice, o których jeszcze nie wiemy. Sprawa wygląda tak - mamy nowe w starym. Brzmi to niespecjalnie zachęcająco, ale Logitech przyzwyczaił nas do miłych niespodzianek. Niech i tym razem tak będzie...Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test myszki Logitech G3: ta sama kochanka?
 
 » Wstęp
 » Gabaryty myszki
 » Estetyka wykonania
 » Wygoda użytkowania
 » Sterowniki - SetPoint, v.3.0.107
 » Logitech G3 - czyli karabin dla gracza?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu
 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. blalblalb (autor: RusH | data: 6/09/06 | godz.: 05:36)
  " dochodzę do wniosku, iż klawisze boczne w myszkach symetrycznych (czyli przeznaczonych dla graczy zarówno prawo-, jak i leworęcznych) są zbędne ze względu na chyba nierozwiązywalną kwestię wygody przeciwległego klawisza. Klawisz ten najczęściej jest przypadkowo aktywowany przez serdeczny lub mały palec."

  ze CO ? zwykly Intelimouse optical ma dwa mozna powiedziec ze wielgachne wiosla po bokach
  http://www.bass-jp.com/redp/images/oreMOUSE.gif
  http://www.pc-express.com.au/...imouse_optical.jpg

  i sprawdzaja sie one IDEALNIE, osoba praworeczna prawe wioselko klika kciuiem, a lewe pierwsza kostka palca serdecznego, myszki nie trzyma sie jak kilofa wiec klawisze "same" sie nie wciskaja, normalnie opuszek palca serdecznego spoczywa z przodu myszy przew wioselkiem ,zero stresu. Mam na prawym wiosle granat w Tremulusie wiec wiem co pisze :) inaczej bym 50 razy wysadzil w powietrze cala baze.


 2. dalej (autor: RusH | data: 6/09/06 | godz.: 05:40)
  "Zapewniam Was, że i w systemie da się obejść bez klawiszy bocznych, czego najlepszym przykładem jest Razer Krait (nie instalowałem nawet do niego sterowników ostatnio), najlepsza dla mnie myszka, która dotychczas wyszła. Uznaję wprowadzenie "boczniaków" za regres, w sterownikach deaktywuję funkcjonalność prawego przycisku."

  tak, pewnie tez uzywasz IE6(albo i IE7) bez gestow myszy, bo sa NIEBEZPIECZNE i da sie bez nich zyc .... boczne klawisze sa najlepszym sposobem na przewijanie stron w przod/tyl jaki istnieje
  a co do Razer Krait to podziekuje, wystarczy ze moj dom jest zbudowany z CEGIEL


 3. a tetraz cos odemua (autor: RusH | data: 6/09/06 | godz.: 05:45)
  obudowa z polyskliwego sliskiego plastiku - ble
  boczne klawisze wystajace jak dwa kartofle - ble

  nadal wole zwyklasa M$ na przescieradle, i tak pwNuje leszczy z wynalazkami za pareset zlotych :P


 4. Hmmmm (autor: NimnuL-Redakcja | data: 6/09/06 | godz.: 09:49)
  zgodzę się z RusHem co do bocznego klawisza - w MouseMan DualOptical lewego przycisku spoczywajacego pod kciukiem uzywam do przewijania strony wstecz. Jesli w jakiejs myszy tego klawisza brakuje odczuwam wyrazny dyskomfort. Z drugiej strony zgodze sie z Toba spieq, ze prawy boczny przycisk jest malo przydatny, dla mnie rowniez moglby nie istniec.

 5. Aha, spieq (autor: NimnuL-Redakcja | data: 6/09/06 | godz.: 09:50)
  masz w planach recenzje najnowszych gryzoni Logiego - Revolution?

 6. `,` (autor: spieq-Redakcja | data: 6/09/06 | godz.: 10:21)
  Różnica jest zasadnicza, zresztą sam dostrzegłeś - w modelu MS mamy klawisze zespolone ze szkieletem, nie wystają poza jego obręb. W G3 już tego nie mamy, nie dość, że wystają, to mamy do czynienia z lekkim naciskiem (prawdopodobieństwo przypadkowej aktywacji jest bardzo duże), co więcej - na dole są ostre kanty i wygodne to nie jest w momencie kontaktu z serdecznym lub małym.

  [...] Używam Opery, do przewijania w tył/przód korzystam z klawiszy głównych.  NimnuL:
  W myszkach symetrycznych przyciski po obu stronach muszą istnieć, bo taka logika konstrukcji. Uniwersalność.

  Szczerze mówiąc - nie mam w planach, nie jest to po prostu sprzęt bezpośrednio dla graczy. Aczkolwiek plany mogą się zmienić, spoko. Pozdrawiam.


 7. hmm (autor: 0r8 | data: 6/09/06 | godz.: 15:43)
  Spieq, jesli w symetrycznej X7 znajdziesz klawisze boczne po obu stronach konstrukcji to masz ode mnie piwo.

 8. Tilt wheel (autor: bigfan | data: 7/09/06 | godz.: 07:33)
  Szkoda, że nie wcisnęli do G3 tilt wheela. Idealnie sprawdza się w przeglądarkach WWW (jako "wstecz" i "wprzód"). Między innymi z tego powodu dla mnie IE4 jest cały czas bardzo dobrym gryzoniem (pomijając pewne niedoskonałości techniczne - ale która myszka jest idealna).

 9. Moja ocena G3 :] (autor: Rejter | data: 9/09/06 | godz.: 10:01)
  Myszka wyjątkowo udana. Duży skok jakościowy w porównaniu z mx310./G5 jest dla mnie za duża za cieżka więc odpadła/. Jestem nałogowym graczem i wykańczam kilka myszek rocznie, wiekszość myszek miałem w użyciu i tylko kilka pozostało u mnie na biurku. Co do bocznego prawego przycisku jest ok choć ciutke mógłby by być do tyłu. Jednak bez niego myszka dużo by straciła. Czytając tą recenzję odniosłem wrażenie że autor jeszcze przed testem był do tego gryzonia negatywnie nastawiony. Pozdrawiam G3=bardzo dobra mysz dla graczy .

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL