Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | TEST: Logitech G7 - bezprzewodowość dla graczy?
    

 

TEST: Logitech G7 - bezprzewodowość dla graczy?


 Autor: Spieq | Data: 28/04/06

Gabaryty myszki

Myszka z rodzaju tych większych, to standardowy gryzoń kanapowy. G7 nie jest jednak specjalnie szeroki, ani wysoki. Jego długość również nie szokuje (choć "bije" konkurencję). Ale do rzeczy:

W kwestii analizy powyższej tabelki - na szczególną uwagę zasługuje wspomniana długość, choć przyznam, że na pierwszy rzut oka dłuższy wydawał mi się Copperhead (zapewne przez wzgląd na jego smukłość). Szerokość nie jest liczona od podstawy, wymusił to kształt myszki (myszka rozszerza się nieznacznie ku górze), wysokość jest optymalna na tę myszkę - w sam raz (proszę popatrzeć - łoże małżeńskie marki Hurricane jest aż o centymetr wyższe!).

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Pamiętajmy o tym, że G5 pod względem gabarytów jest bliźniakiem modelu G7, różni ich natomiast waga, choć to też jest sprawą względną (G5 posiada komplet odważników, tak więc jego wagę można regulować, nawet do poziomu "ciężkości" G7 z włożonym akumulatorkiem). Nie posiadam jednak wagi, więc ciężko w tym przypadku o konkrety (wg oficjalnych informacji akumulator waży niecałe 20g). Jak subiektywnie określić kategorię wagową Logitecha G7? Myszka - jak na model bezprzewodowy - wcale nie jest ciężka. Akumulatorki sprawiają wrażenie dość niepozornych. Jedna ważna informacja - przy okazji recenzji G5 wspominałem o obecności "ciał obcych" w gryzoniu (odważniki). Akumulator w G7 spoczywa pewnie i przy gwałtownych ruchach nie uświadczymy żadnych niepokojących dźwięków. Skoro G7 jest bezprzewodowym bliźniakiem G5, to nie ma sensu porównywać go z innymi myszkami (szczegóły w recenzji Logitecha G5). Warto jednak skompletować całą rodzinę G:


Od lewej: G1, G7 i G5
(kliknij, aby powiększyć)

Na koniec porównanie z ostatnio recenzowanym MS Laserem 6000. Popatrzmy, gdyż trochę te myszki się różnią (wysokość, szerokość, długość):


Logitech wyraźnie wyższy
(kliknij, aby powiększyć)


Niezauważalne niuanse (szerokość)
(kliknij, aby powiększyć)


Logitech znowu górą (długość)
(kliknij, aby powiększyć)

W kwestiach gabarytowych nie możemy zapominać o tym, że G7 jest bezprzewodowym modelem, zatem w komplecie znajduje się nie tylko stacja ładująca, ale i nadajnik, choć ten akurat wielkością nie straszy (a la pendrive). Trzeba pamiętać o tym, że gdzieś trzeba to położyć, więc warto sobie wygospodarować jakąś połać na zagraconym zazwyczaj biurku...Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Logitech G7 - bezprzewodowość dla graczy?
 
 » Wstęp
 » Gabaryty myszki
 » Estetyka wykonania
 » Wygoda użytkowania
 » Bezprzewodowość dla graczy – herezja?
 » Sterowniki – SetPoint 2.60
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »