Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Zawsze pod ręką - testy Logitech MX518 i V500
    

 

Zawsze pod ręką - testy Logitech MX518 i V500


 Autor: NimnuL | Data: 08/07/05

Zawsze pod ręką - testy Logitech MX518 i V500Spoglądasz na Nią. Ona czeka na Ciebie. Zbliżasz się do Niej. Kładziesz dłoń na jej ciele. Dotykasz ją całą. Pieścisz i pocierasz. Ruchy dłoni w górę, w dół i na boki są powolne i subtelne ale Ona je czuje. Naciskasz palcami, ona odpowiada dźwiękiem. Robi się ciepła od Twojego ciała. Odpowiada na każdy Twój, nawet najmniejszy ruch. Przeżywasz z nią chwile uniesienia i smutku. Lubisz trzymać na niej dłoń, pragniesz, potrzebujesz. Jest zawsze przy Tobie. Jest czuła, jest smukła jest ... optyczna.

Spokojnie, otrzyjcie pot z czoła. Mowa będzie o myszkach komputerowych, a dokładniej o dwóch ich przedstawicielkach firmy Logitech: dużej, ogoniastej MX518 Gaming-Grade oraz radiowej anorektyczki V500 przeznaczonej do notebooków. Zapraszam.

Wybieg dla modelek

- Waga ciężka
Firma Logitech znana jest już od bardzo dawna w świecie IT. Kiedyś zachwycała użytkowników bardzo dobrą serią gryzoni z serii MouseMan, dzisiaj zastąpiła je seria MX o równie ergonomicznych kształtach.

MX518 uwięziono w klasyczne już opakowanie Logitecha.


(kliknij, aby powiększyć)

W jego wnętrzu znajdziemy troszkę makulatury i CD ROM z oprogramowaniem.


(kliknij, aby powiększyć)

Niestety SetPoint 2.3 dołączony do zestawu przeznaczony jest wyłącznie dla Windows XP.
Na stronie producenta oczywiście można pobrać nowszą wersję softu przeznaczoną dla innych wersji Windowsa, jednak dlaczego nie pojawiła się ona na płycie?

Na koniec zostawiłem sobie główne danie: MX518.


(kliknij, aby powiększyć)

Mycha wyposażona jest w przewód USB, jednak w komplecie znalazła się też przelotka USB->P/S2. O tym by była na diecie mowy być nie może. MX518 to zdecydowanie najbardziej puszysta (bo za słowo "gruba" może się obrazić) myszka z którą dotąd pracowałem.


(kliknij, aby powiększyć)

Na jej grzbiecie umieszczono wypukłe logo firmy, wykonano je jednak z bardzo tandetnego plastiku. Aż się prosi o wykonanie z gumy takiej jak boki korpusu. MX518 wyposażono również w sporą liczbę przycisków. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby zrezygnowano z dwóch podstawowych klawiszy, jednak to tylko zabieg wizualny. Przyciski są, i mają się dobrze, jednak nie wyodrębniono ich jak w tradycyjnych modelach.


(kliknij, aby powiększyć)

MX518 posiada rolkę będącą jednocześnie przyciskiem, a także trzy guziczki umieszczone przed nią oraz za nią. Dwa przyciski domyślnie zwiększają/zmniejszają czułość myszki, trzeci natomiast pozwala przełączać się pomiędzy oknami aplikacji. Wszystkie przyciski można dowolnie konfigurować.


(kliknij, aby powiększyć)

Z lewej strony umieszczono dwa dodatkowe guziki które, podobnie jak powyższych, można dowolnie konfigurować.


(kliknij, aby powiększyć)

Pod gryzoniem znajduje się jeden czujnik optyczny...


(kliknij, aby powiększyć)

...skanujący powierzchnię z dokładnością aż 1600dpi.

Wykonanie MX518 nie budzi zastrzeżeń. Boki wykonane są z twardej, czarnej gumy, środek natomiast to wypolerowany plastik. Wizualnie wygląda On jakby był miejscami wklęsły, jest to tylko efekt specyficznego ubarwienia, w rzeczywistości jej powierzchnia jest gładka jak lustro.

- Waga piórkowa
Po masywnej MX518 przyszła kolej na mobilną myszkę skonstruowaną z myślą o Notebookach. Model V500 Cordless Notebook Mouse, bo tak brzmi jej pełna nazwa, ozdobiono bokami w kolorze pomarańczowym. Występuje ona także w dwóch innych wersjach kolorystycznych - czarny oraz srebrny.

Gryzonia zamknięto w przeźroczystym blisterze...


(kliknij, aby powiększyć)

...do którego dostać się to nie lada przeprawa. Po kilku minutach szermierki nożem udało mi się wypatroszyć pudełko, ze środka którego oprócz myszki wypadło kolejne pudełko.


(kliknij, aby powiększyć)

Do jego zewnętrznej ścianki przymocowano malutki odbiornik radiowy.


(kliknij, aby powiększyć)

Wewnątrz natomiast kryła się instrukcja obsługi wraz z oprogramowaniem SetPoint 2.13b przeznaczonym dla systemu Windows w wersji 98, ME, 2000 oraz XP.


(kliknij, aby powiększyć)

W pudełku znajdziemy również komplet baterii AA oraz czarny futerał. Sympatycznie.


(kliknij, aby powiększyć)

W czarnej trumience myszce jest ciepło i wygodnie podczas podróży.
Korpus V500 zawiera standardowo dwa przyciski podstawowe, które podobnie jak w MX518 wkomponowane są w obudowę tak, że ich nie widać. Malutki gryzoń Logitecha jest zgrabny, elegancki i co ważne, nie jest efekciarski.
Firma Logitech zdecydowała się na ciekawe posunięcie. Zrezygnowano z tradycyjnego scrolla, zastępując go czterokierunkowym Touch Padem. Dzięki niemu w precyzyjny i bezszelestny sposób można poruszać paskiem przewijania w pionie i poziomie.


(kliknij, aby powiększyć)

V500 ma składaną konstrukcję. Po przesunięciu "pstryczka" pod spodem myszki, unosi ona swój zadek. W tym samym momencie następuje jej uruchomienie. Z tyłu znajduje się otwór do którego można schować nadajnik radiowy.


(kliknij, aby powiększyć)

Optyka V500 oparta jest o asferyczną soczewkę, co przynajmniej w założeniu powinno zapewnić precyzję i pewność działania na większości powierzchni.


(kliknij, aby powiększyć)

Obok czujnika optycznego znajduje się przycisk resetujący myszkę.
V500 wykonana jest z chirurgiczną precyzją. Cała myszka wykonana jest z bardzo cienkiego aluminium. Farba ma matowy, metaliczny kolor.

Na koniec rzut oka na wszystkie myszki. Dla kontrastu dorzucam starszy model Logitecha - MouseMan Dual Optical, już mocno sfatygowana.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Trzeba przyznać, że moda w strojach myszek się wyraźnie pozmieniała.

To wszystko jeśli chodzi o oprawę wizualną. Sprawdźmy jak nowoczesna technologia sprawdza się w praktyce.

poprzednia strona (Wybieg dla modelek)    -   następna strona (Hard i soft)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Zawsze pod ręką - testy Logitech MX518 i V500
 
 » Wybieg dla modelek
 » Hard i soft
 » Pieszczoty w praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »