Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Zawsze pod ręką - testy Logitech MX518 i V500
    

 

Zawsze pod ręką - testy Logitech MX518 i V500


 Autor: NimnuL | Data: 08/07/05
     

Hard i soft

- Sprzęt
MX518 i V500 to kompletnie różne modele, pomijając już parametry techniczne... no właśnie. Może najpierw trochę o cyferkach.

MX518 to model wyczynowy, w porównaniu do niej V500 to szara myszka. Duży, wyprofilowany i rozbudowany przyciskami gryzoń spod znaku MX stworzony został głównie z myślą o graczach. To udoskonalone rozwiązanie znanej już od jakiegoś czasu MX510, również bardzo cenionego modelu przez graczy. Podstawowa zmiana nastąpiła w układzie optycznym. Dwukrotne zwiększenie rozdzielczości, aż do 1600dpi stawia ją pod tym względem na równi z kultowym modelem Razer Diamondback. Rozszerzono również szerokość szyny przesyłania danych do 16b na oś (15b do opisania przebytej drogi i 1b do opisania kierunku ruchu). Zaimplementowano również możliwość sprzętowej zmiany rozdzielczości (400, 800 oraz 1600dpi) przy pomocy dwóch przycisków na obudowie (+/-). Dzięki temu bez zainstalowania lub konfiguracji sterownika SetPoint mamy nad tym parametrem władzę. Po każdorazowym starcie komputera mysz powraca do domyślnych ustawień 800dpi.

V500 nie powala czułością, za to subtelność jej kształtów budzi zainteresowanie. Dokładność skanowania powierzchni na poziomie 800dpi nie jest czymś rewelacyjnym, jednak do zadań do których została stworzona nadaje się wyśmienicie. Dodatkowo brak przewodu poprawia walory użytkowe.

- Oprogramowanie
Do obu myszek dostarczono oprogramowanie SetPoint, dla MX518 w wersji 2.3 oraz w wersji 2.13b dla V500. Jak już wcześniej wspomniałem, soft do MX-a przeznaczony był dla Windows XP. Próba jego zainstalowania choćby na Windows 2000 kończyła się wypluciem komunikatu:


(kliknij, aby powiększyć)

Zgodnie z zaleceniem, stosowną wersję softu w wersji 2.31 pobrałem ze strony producenta. Zaraz po jego zainstalowaniu i restarcie utraciłem władzę nad klawiaturą (Logitech Internet Navigator SE). Po prostu SetPoint sprawił, że znikła zakładka F-keys z oprogramowania iTouch. Do teraz nie wiem dlaczego tak się stało, instalowałem przecież SetPointa tylko dla myszki. Co ciekawe, klawiatura nie była widoczna, pomimo, że odinstalowałem iTouch i zainstalowałem Setpointa również dla niej samej.

Obsługa samego sterownika jest bardzo intuicyjna. Dzięki niemu można swobodnie konfigurować wszystkie funkcje myszek.

  
(kliknij, aby powiększyć)

W pierwszej zakładce przypisać możemy konkretne funkcje każdemu z przycisków.

  
(kliknij, aby powiększyć)

W kolejnej zakładce dostosujemy ustawienia ruchu wskaźnika oraz szybkość działania rolki.

  
(kliknij, aby powiększyć)

Ostatnie dwie zakładki dotyczą ustawień myszki MX518 w grach. Otrzymujemy możliwość ustawienia trzech poziomów czułości myszki w zakresie 400-1600dpi. Regulacja jest bardzo płynna bo ze skokami co 50dpi.


(kliknij, aby powiększyć)

W ostatniej zakładce dla V500 otrzymujemy dla odmiany podgląd na stan naładowania baterii.

To wszystko jeśli chodzi o oprogramowanie.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Zawsze pod ręką - testy Logitech MX518 i V500
 
 » Wybieg dla modelek
 » Hard i soft
 » Pieszczoty w praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »