Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Zawsze pod ręką - testy Logitech MX518 i V500
    

 

Zawsze pod ręką - testy Logitech MX518 i V500


 Autor: NimnuL | Data: 08/07/05
     

Podsumowanie

Obie myszki są bardzo udanymi produktami. Pieścidełko w postaci V500 przypadnie do gustów użytkownikom (a może bardziej użytkowniczkom?) notebooków. Bardzo niewielkie rozmiary, solidna obudowa, elegancki kształt, wygoda obsługi i pewność działania różnych powierzchniach zostanie doceniona przez fanów mobilności. Nie jest to naszpikowany przyciskami manipulator, lecz skromna i praktyczna myszka. Dostępność w różnych kolorach pozwoli dopasować ją czy to do koloru laptopa, czy też do ulubionego garnituru (czemu by nie).

MX518 to dokładne przeciwieństwo V500. Duża, najeżona guzikami efekciarska myszka o najwyższej obecnie oferowanej czułości wynoszącej 1600dpi przypadnie do gustów miłośnikom gier. Czy w przypadku nowego modelu Logitecha możemy mówić o nowej jakości czy rewolucji? Moim zdaniem nie. Jest to jednak udany następca modelu MX510. Jej zalety docenią jednak głównie gracze, w końcu to dla nich ta mysz została wydana na świat.

Dotąd pracując ze starszym modelem Logitecha - MouseMan DualOptical mogę powiedzieć tylko tyle, że wciąż kształt MouseMan bardziej mi odpowiada. To już jednak kwestia gustu i wielkości dłoni. Faktem jest jednak, że MX518 jest wyraźnie precyzyjniejszy oraz bardziej funkcjonalny z racji większej liczby przycisków. V500 pomimo, że ma tylko jeden sensor optyczny, sprawuje się nieco lepiej od DualOptical. Widać, w tej materii nastąpił wyczuwalny postęp.

Ogólnie rzecz ujmując, opisane dzisiaj myszki nie zdominują rynku. Rynek myszek jest już dość nasycony, jednak stosunkowo niska cena MX518 może zapewnić jej dość dużą popularność. Cena notebookowego gryzonia pomimo, że dość wysoka, miłośnika mobilności i elegancji nie powinna odstraszyć. Wysłannik śmierci w grach chętnie natomiast wymieni swoją starą myszkę na Gaming-Grade Logitecha.


poprzednia strona (Pieszczoty w praktyce)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Zawsze pod ręką - testy Logitech MX518 i V500
 
 » Wybieg dla modelek
 » Hard i soft
 » Pieszczoty w praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

Logitech Polska      Logitech Polska