Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Mały, a wariat? - Test Panasonic Lumix DMC-FX01
    

 

Mały, a wariat? - Test Panasonic Lumix DMC-FX01


 Autor: NimnuL | Data: 21/09/06

Mały, a wariat? - Test Panasonic Lumix DMC-FX01Rozmiary nowoczesnych aparatów fotograficznych maleją, natomiast ich możliwości sukcesywnie rosną. I bardzo dobrze, bo nie zawsze jest miejsce lub ochota by targać duży i ciężki aparat, a dzisiejsze małe cyfraki potrafią naprawdę wiele. Przykładem tego jest aparat, którym zajmę się w niniejszym teście. Panasonic Lumix DMC-FX01 to kieszonkowy i prosty kompakt choć nie tak prosty jak mogłoby się wydawać. Na uwagę zasługuje szeroki kąt widzenia obiektywu oraz stabilizacja optyczna. Przez niedzielnych fotografów doceniona będzie także prosta i zwarta obudowa oraz wiele programów tematycznych. Krótko mówiąc zapowiada się ciekawy aparat przydatny zarówno podczas wakacyjnych wojaży jak i kameralnych imprez. Przekonajmy się zatem czy nowe dziecko spod znaku Panasonic jest w stanie zawładnąć sercami amatorów.

Liczby

* dane w nawiasie są zmierzone przeze mnie

6Mpix w nowoczesnym aparacie nie jest niczym niezwykłym, za to ekwiwalent ogniskowej w przedziale 28-102mm nie jest już spotykany na co dzień. Jest to bardzo użyteczny zakres sprawdzający się w większości amatorskich zastosowań. Na rynku niewiele jest aparatów kompaktowych mających prawdziwy szeroki kąt widzenia jak w tym przypadku. Szkoda jednak, że taki kąt widzenia nie idzie w parze z większą jasnością obiektywu. Minimalna przysłona wynosząca f/5,6 na długim końcu to wynik bardzo słaby, szczególnie, że na użyteczną wysoką czułość matrycy nie ma co liczyć.

Wyświetlacz o przekątnej 2,5'' to obietnica wygodnego kadrowania, a nieduża i lekka obudowa może przypaść do gustu kobiecej części odbiorców. Dodatkowo bardzo rozbudowane programy tematyczne powinny pomóc początkującym fotografom. Dane techniczne rysują nam obraz ciekawej pozycji w zatłoczonym segmencie aparatów cyfrowych. W dalszej części wykażę czy dane techniczne będą poparte praktycznymi walorami, ale najpierw przyjrzyjmy się jak wygląda nasz bohater.

poprzednia strona (Liczby)    -   następna strona (Pudełko i okolice)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Mały, a wariat? - Test Panasonic Lumix DMC-FX01
 
 » Liczby
 » Pudełko i okolice
 » Obrazy
 » Informacje użytkowe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »