Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Mandriva Xtreme 2.1 - Linux nie taki straszny
    

 

Mandriva Xtreme 2.1 - Linux nie taki straszny


 Autor: wujek_bogdan | Data: 31/10/08

Mandriva i sprzęt

To co od zawsze było największą zmorą Linuksa powoli przestaje sprawiać problemy, a w wielu przypadkach staje się nawet łatwiejsze niż pod Windowsem. Mowa o sprzęcie, a w zasadzie o kompatybilności, dostępności sterowników i procesie ich instalacji. Mandriva – podobnie jak większość dystrybucji Linuksa całkiem dobrze radzi sobie z wykrywaniem sprzętu oraz urządzeń peryferyjnych.

W głównej mierze zawdzięczamy to rozwojowi samego jądra Linux (które jest niemalże identyczne dla każdej dystrybucji), które z każdą nową wersją wprowadza obsługę coraz większej gamy urządzeń. Na platformach testowych wszystkie urządzenia zostały wykryte oraz zainstalowane bez najmniejszych problemów. Pierwsza konfiguracja, na której uruchamiałem Mandrivę to: Intel DualCore 2160, Asus P5LD2/SE, 2GB DDR@667, GF 7300GT, Audigy 2 ZS, TP-Link (chipset: AR2413). Zarówno połączenie Ethernet jak i WiFi działało od razu.

Do uruchomienia Creative Audigy 2 nie było konieczne ręczne uruchamianie modułów. Karta Nvidia, zostały również automatycznie zainstalowane - co w przypadku innych dystrybucji może wymagać ingerencji użytkownika – a to dzięki sterownikom własnościowym dla chipsetów kart graficznych, które znalazły się na płycie, o czym pisałem już wcześniej. Podobnie bezproblemowo wyglądała sytuacja z laptopem HP Compaq 6720s. Pełna lista sprzętu kompatybilnego z Mandriva Linux znajduje się tutaj.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Mandriva Xtreme 2.1 - Linux nie taki straszny
 
 » Instalacja
 » Pierwsze spojrzenie
 » Panel sterowania
 » Oprogramowanie
 » Szybkość
 » Mandriva i sprzęt
 » Mandriva na kluczu USB
 » Czemu płacić za Mandrivę? Linux jest przecież za darmo!
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »