Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
RECENZJE | Mandriva Xtreme 2.1 - Linux nie taki straszny
    

 

Mandriva Xtreme 2.1 - Linux nie taki straszny


 Autor: wujek_bogdan | Data: 31/10/08

Mandriva na kluczu USB

W przypadku systemu na pamięci przenośnej, ciężko napisać coś więcej niż „Po prostu działa”. Postaram się jednak wysilić na kilka więcej słów ;)

Przede wszystkim zaskoczyła mnie szybkość działania systemu z pendrive'a. Szybkość startu systemu, oraz aplikacji nie różni się znacznie od wersji zainstalowanej na HDD. System jest od razu gotowy do pracy. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby pendrive służył nam jako klasyczna pamięć przenośna. System plików pozwala na zapis zarówno w MS Windows jak i Linux. Wszystkie zmiany dokonane w systemie są zapamiętywane – nie tak jak przypadku livecd, gdzie oczywiście przepadają wraz z zamknięciem systemu. W wersji, którą otrzymałem do testów dostępnych jest dla użytkownika 1 GB powierzchni dysku w systemie Linux oraz 1,2 GB w systemie Windows.

Jedyne co mogę zarzucić systemowi uruchamianemu z klucza USB, to problemy z konfiguracją grafiki przy zmianie konfiguracji sprzętowej. Po podłączeniu dysku USB do komputera stacjonarnego, gdzie używam rozdzielczości 1280x1024 Mandriva „zapomniała” zmienić rozdzielczość. Ekran pozostał w rozdzielczości używanej wcześniej na laptopie. Nie było by to wielkim problemem, gdyby nie brak możliwości powrotu do 1280x1024. Jedynym rozwiązaniem była ręczna edycja xorg.conf - początkujący użytkownik mógłby mieć nie lada problem.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Mandriva Xtreme 2.1 - Linux nie taki straszny
 
 » Instalacja
 » Pierwsze spojrzenie
 » Panel sterowania
 » Oprogramowanie
 » Szybkość
 » Mandriva i sprzęt
 » Mandriva na kluczu USB
 » Czemu płacić za Mandrivę? Linux jest przecież za darmo!
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »