Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test: Cesarz wśród odtwarzaczy DVD/DivX
    

 

Test: Cesarz wśród odtwarzaczy DVD/DivX


 Autor: NimnuL | Data: 24/01/05

Konkrety...

Emperor 2 to stacjonarny odtwarzacz DVD o wymiarach 430 x 270 x 60 mm. Jak widać więc, jest to urządzenie pasujące szerokością do pełno wymiarowego zestawu Hi-Fi.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Wzornictwo jest przedziwne, choć takie samo jak w poprzedniej wersji DVD-007. Kosmiczny, przedni panel swoim wyprofilowaniem pasowałby do urządzeń w kokpicie statku Enterprice z filmu Star Treck.

Przyznaję, że robi to całkiem pozytywne wrażenie. Choć osobom cenionym sobie prostotę, takie wariacje mogą nie przypaść do gustu, to jednak w nowoczesnym zestawie kina domowego Cesarz 2 komponuje się bardzo ładnie. Sam nie lubię udziwnień i bajerów w zestawach Audio/Video, jednak design E2 przypadł mi do gustu i nie trąca, moim zdaniem, kiczem.

Całość utrzymana jest w srebrnej, zimnej kolorystyce. Boczne i górne ścianki to matowa, solidna blacha. Przód w całości wykonany jest z plastiku, a przez jego górną część przebiega cienki, ciemnoszary pasek.


(kliknij, aby powiększyć)

W lewym rogu panelu czołowego znajduje się przycisk włączający całe urządzenie. To jedyny guzik jaki należy wdusić lub wydusić. Reszta przycisków działają miękko.


(kliknij, aby powiększyć)

Przeciwległa strona panelu zawiera sześć przycisków sterujących urządzeniem. Dzięki nim można otworzyć bądź zamknąć tackę, rozpocząć, pauzować lub zatrzymać odtwarzanie, przełączyć się pomiędzy kanałami dźwięku, przewinąć odtwarzanie w przód i w tył.


(kliknij, aby powiększyć)

Niekonwencjonalnie umieszczony został wyświetlacz. Nie ma go na froncie przedniego panelu. Znajduje się on na jego górnej ściance.

I tu pojawia się pytanie. Czy umieszczenie wyświetlacza w takim miejscu, by widoczny był tylko z góry, a nie z naprzeciwka jest dobrym pomysłem? Początkowo wydawało mi się, że nie. Jednak po chwili namysłu doszedłem do wniosku, że nie jest to tak nietrafiony pomysł jak się początkowo wydaje. Dlaczego? Już tłumaczę. Podczas oglądania filmu, zwykle widz siedzi kilka metrów od odtwarzacza. To zbyt duża odległość, by odczytać cokolwiek z małego wyświetlacza. Zresztą interesujące użytkownika dane można wyświetlić na ekranie TV, gdzie będą znacznie lepiej widoczne. Tak więc podczas seansu filmowego i tak nie korzysta się z wyświetlacza urządzenia. Dziwne położenie wyświetlacza doceni się za to dopiero, gdy podejdziemy do odtwarzacza i zaczniemy nim sterować przy pomocy przycisków na panelu. Odtwarzacz DVD najczęściej stoi nisko, gdzieś na regale. Zwykle należy się schylić lub kucnąć. Wtedy tradycyjny wyświetlacz umieszczony na przednim panelu jest albo niewidoczny, albo niezbyt dobrze czytelny. I w tym momencie docenimy zalety wyświetlacza umieszczonego na górze panelu.

Również asymetryczne umiejscowienie wyświetlacza wygląda całkiem ładnie.


(kliknij, aby powiększyć)

Sam wyświetlacz jest dość mały, ale czytelny. Podaje podstawowe informacje o stanie pracy, czasu odtwarzania, numerze rozdziału lub utworu oraz rodzaju włożonej płyty.

Po uruchomieniu odtwarzacza przedni panel rozświetla się niebieskim kolorem.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Wygląda to ładnie. Podświetlenie nie jest zbyt jaskrawe i nie przeszkadza podczas oglądania filmu w ciemnym pokoju. Użytkownicy, którzy jednak nie lubią świecidełek mogą podświetlenie wyłączyć przy pomocy przycisku na pilocie.


(kliknij, aby powiększyć)

Tacka urządzenia wykonana jest z przeźroczystego tworzywa sztucznego, dzięki czemu również ładnie się podświetla. Tacka jest bardzo cienka, ma zaledwie około 2mm grubości, ale jest dość solidnie wykonana. Nie sprawia wrażenia, jakby miała za chwilę odpaść. Również mechanizm jej wysuwania pracuje szybko i bardzo dyskretnie, dzięki czemu całość sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Płyta, niezależnie od jej rodzaju, kręci się bardzo cicho, nie dobiega nas buczenie czy świst.


(kliknij, aby powiększyć)

Cały odtwarzacz stoi na czterech nóżkach wykonanych z plastiku i podbitych miękką pianką. Zapewniają dobrą stabilność i dość dobre zabezpieczenie przed przesuwaniem się urządzenia - choć gumowe nóżki w tym zadaniu sprawdzają się lepiej.


(kliknij, aby powiększyć)

Tylny panel odtwarzacza prezentuje się dość standardowo. Lewa połowa usiana jest różnego rodzaju gniazdami - z prawej strony wyprowadzono przewód zasilający.


(kliknij, aby powiększyć)

Dostępne są wszystkie możliwe gniazda dla tego typu urządzenia.

Zaczynając od lewej strony napotkamy cyfrowe wyjście optyczne audio, zestaw gniazd wyprowadzających analogowy sygnał audio z dekodera 5.1, cyfrowe wyjście współosiowe audio, trzy gniazda komponent dla sygnału video, gniazdo S-Video oraz współosiowe, a także wyjście SCART. Nic dodać, nic ująć - pełnia szczęścia.

Jakość wykonania całego odtwarzacza oceniam na dobrą. Nie jest dopieszczony w każdym detalu. Na spodniej części jedna z krawędzi blachy jest nieco ostra. Szary pasek na przednim panelu jest niezbyt równo przycięty, ale widać to tylko po przyjrzeniu się. Na tylnym panelu gniazdo wyjścia optycznego jest trochę krzywo zamocowane i brakuje zaślepki zabezpieczającej. Są to jednak drobne detale. Nic jednak nie skrzypi, nie ma też luzów czy widocznych braków. Plastik z jakiego wykonano przedni panel jest solidnej jakości, a jego matowa powierzchnia dodaje nieco wrażenia solidności.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test: Cesarz wśród odtwarzaczy DVD/DivX
 
 » Cesarz 2 - powitanie
 » Konkrety...
 » Cyfry i liczby
 » Warsztat
 » Pole bitwy
 » Uaktualnianie oprogramowania
 » Podsumowując
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »