Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test wydajnego notebooka MSI Megabook L715
    

 

Test wydajnego notebooka MSI Megabook L715


 Autor: NimnuL | Data: 29/06/06

Test wydajnego notebooka MSI Megabook L715Komputery przenośne zaczynają z powodzeniem walczyć o rynek osobistych maszyn, przede wszystkim dzięki spadkowi cen oraz coraz lepszej wydajności. Kupienie komputera przenośnego znacznie wydajniejszego od dobrej klasy komputera domowego nie stanowi już żadnego problemu. Dzisiejsze notebooki to zaawansowane komputery kryjące w swoich wnętrzach praktycznie wszystko, co można sobie zażyczyć. Taki też jest nowy notebook MSI Megabook L715, z którym to dzisiaj będziemy mieli do czynienia. Jest to wydajna maszyna oparta na 64-bitowym procesorze AMD Turion 64 oraz wydajnym chipsecie graficznym ATi X700 i wyposażona w 17-calowy panoramiczny LCD. Będzie więc gorąco, wydajnie i ciekawie. Zapraszam.

Techniczna strona mocy

MSI Megabook L715

* W opisywanym modelu notebooka zainstalowano jednordzeniowy mikroprocesor AMD Turion 64 z serii MT-30 wykonany w architekturze mobilnej. Jest on taktowany zegarem wewnętrznym 1,6GHz (oznaczenie 3000+) i ma wbudowany 1MB pamięci cache drugiego poziomu. Maksymalny pobór mocy przez CPU wynosi 25W. W trybie oszczędzania energii częstotliwość zegara zmniejsza się do 800MHz. W mikroprocesor wbudowana została technologia chroniąca komputer przed częścią wirusów.
Inne modele CPU możliwe do zainstalowania w Megabooku L715 znajdziecie tutaj.

** Dwa dostępne banki pamięci można obsadzić modułami o maksymalnej pojemności 1GB każdy.

*** Talerze wirują z prędkością 5400rpm, a dysk dysponuje 8MB pamięci cache. Do notebooka L715 montowane są też dyski o pojemności 40, 60 lub 120GB.

**** Bluetooth oraz tuner TV są wyposażeniem dodatkowym.

***** Akumulator dziewięciokomorowy jest wyposażeniem dodatkowym. Standardowy akumulator to sześciokomorowy 4400mAh. O czasie pracy na akumulatorze napiszę w dalszej części artykułu.

Analiza powyższej specyfikacji uświadamia nam, że mamy do czynienia z bardzo dużym i wydajnym komputerem przenośnym. Cóż, właściwie słowo "przenośny" powinno być traktowane z przymrużeniem oka. Ze względu na wagę oraz gabaryty modelu L715 raczej nie będziemy tego komputera zabierać ze sobą na spacery. Ten notebook to raczej urządzenie klasy DTR (Desktop Replacement), czyli maszyna która kosztem wagi i gabarytów oferuje to co są w stanie dać nam komputery stacjonarne, a więc dużą ergonomię oraz efektywność pracy. Zanim jednak zajmiemy się omawianiem kwestii wydajności przyjrzyjmy się komputerowi z zewnątrz.

poprzednia strona (Techniczna strona mocy)    -   następna strona (Nie szata zdobi ...?)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test wydajnego notebooka MSI Megabook L715
 
 » Techniczna strona mocy
 » Nie szata zdobi ...?
 » Pod lupą: benchmarki
 » Pod lupą: właściwości użytkowe
 » Podsumowując
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »