Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
RECENZJE | Creative vs Logitech 2.1 zestawy highend
    

 

Creative vs Logitech 2.1 zestawy highend


 Autor: PiK | Data: 29/03/04

Logitech Z-2200 2.1 THX
Logitech Z-2200 2.1 THX (kliknij, aby powiększyć)

Technikalia:
 • Moc całkowita: 200 W
 • Moc subwoofera: 120 W (RMS)
 • Moc głośników satelitarnych: 40 W (RMS) na głośnik
 • Odstęp sygnału od szumu (SNR): 103dB
 • Pasmo przenoszenia: 35Hz -200kHz
 • Wymiary głośników satelitarnych: 178 x 108 x 152mm
 • Wymiary subwoofera: 279 x 279 x 381mm
 • Wejścia: jedno analogowe
W skład zestawu wchodzą:
 • dwa głośniki satelitarne,
 • subwoofer,
 • pilot przewodowy,
 • przejściówka do konsoli,
 • instrukcja obsługi (w języku polskim).
Design głośniczków jest o wiele bardziej nowoczesny od zachowawczego Creativea.

     

     
Głośnik satelitarny (kliknij, aby powiększyć)

Ciemno-szara kolorystyka, obłe kształty robią wrażenie. Jednak o gustach się nie dyskutuje - ile głów, tyle opinii. Subwoofer o mocy 120W wyposażony został w potężny radiator, który każe obdarzyć szacunkiem szarą skrzynkę.

     

    
Subwoofer (kliknij, aby powiększyć)

Konstrukcja jest standardowa: do przodu skierowany 20cm głośnik niskotonowy, na bocznej ściance otwór bassreflexu, natomiast z tyłu złącza:
 • zasilania,
 • dwa wyjścia do satelitek,
 • złącze pilota.
Zestaw gniazd prezentuje się bardzo skromnie. Nie mamy tu standardowego wejścia: ani analogowego, ani cyfrowego. Źródło dźwięku podłącza się do pilota, który posiada połączenie z subwooferem. Rozwiązanie niezbyt przemyślane - od manipulatora wychodzą dwa kable, co nie jest szczytem estetyki. Drugi minus - można podłączyć tylko jedno źródło dźwięku. Przejdźmy do satelitek. Moc 40W wydaje się być dobrze dobrana w stosunku do 120W głośnika niskotonowego. Średnica głośniczka jest równa 7,5cm, a więc centymetr mniej od konkurencji. Kabel prowadzący do subwoofera ma 3m długości i jest zakończony minijackiem (niepozłacanym). Pomysł nie najlepszy w tej klasie głośników. Aż się prosi o implementację rozwiązania zastosowanego w Megaworks 250D. Ku pokrzepieniu serc, zwrócę uwagę na dwie sprawy. Po pierwsze - po zdjęciu osłonki widać jest piękny metalowy stożek, tzw. korektor fazowy (spotykany w wysokiej jakości zestawach audio), którego zadaniem jest oczywiście podwyższenie jakości emitowanego dźwięku. Po drugie - stopka na której stoi głośniczek jest genialna - genialna w swej prostocie i funkcjonalności. Po obróceniu jej o 180 stopni, głośnik jest gotowy do zamocowania na ścianie. Co prawda producent nie pomyślał już o dołączeniu odpowiednich kołków, co zmusza nas do złożenia wizyty w "metalowym" shopie.

     
Pilot / końcówki kabla od pilota (kliknij, aby powiększyć)

Zarówno jedna, jak i druga firma nie rozpieszcza użytkownika dodatkiem typu bezprzewodowy pilot. Manipulator składa się z dużego i małego potencjometru przeznaczonego odpowiednio do regulacji ogólnego poziomu głośności i regulacji tonów niskich. Potencjometry pozwalają na dokładną regulację głośności, czego nie uświadczymy u konkurencji. Obok znajduje się włącznik oraz gniazdo słuchawkowe. Z pilota wychodzą dwa kable: jeden do subwoofera, drugi do źródła dźwięku. Nie przypadło mi to do gustu - nie lubię plątaniny kabli.

     
Końcówka kabla od głośników / przejściówka, np. do konsoli / instrukcja
(kliknij, aby powiększyć)

Jedno zdanie na temat instrukcji. Mała, kilkustronicowa książeczka w kilku językach, w tym są nasze "ogonki". Omówione najważniejsze kwestie, co robić a czego nie. Dobrze, że coraz więcej producentów zaczyna zauważać Polskę na mapie.

A orkiestra gra...

...dobrze, a nawet bardzo dobrze. Cóż mogę powiedzieć. Wrażenia dokładnie te same co w przypadku Megaworks 250D, tylko że lepsze. Dźwięk generowany przez Logitecha bardziej do mnie przemówił. Na nic zdały się pozłacane końcówki oraz złącze cyfrowe konkurencji. Jednakże ile par uszu, tyle opinii. W moim przypadku, grono złożone z kolegów i wszelkiej maści ekspertów stwierdziło, iż "Z-2200 górą". To samo grono zapytane, który zestaw ma większą moc, wskazało Logitecha Z-2200. Przypomnijmy, że stosunek mocy całkowitej wynosi 200W vs. 300W w zestawie Creative.

Nie ma sensu powtarzania stwierdzeń z punktu "Co w trawie piszczy". Dźwięk jest wspaniały! Częstotliwości wysokie, średnie i niskie reprodukowane są na bardzo wysokim poziomie, a zniekształcenia dźwięku zdają się nie dotyczyć tego produktu. Optymalne ustawienie poziomu mocy subwoofera to ok. 3/5 skali, dalsze przekręcanie potencjometru powoduje, że to co do tej pory słyszeliśmy, staje się odczuwalne.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Creative vs Logitech 2.1 zestawy highend
 
 » Na co warto zwrócić uwagę
 » THX
 » Creative Megaworks 2.1 THX 250D
 » Logitech Z-2200 2.1 THX
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »