Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Uwaga na miny - test dwóch playerów MP3 od SanDiska i LG
    

 

Uwaga na miny - test dwóch playerów MP3 od SanDiska i LG


 Autor: NimnuL | Data: 17/07/06

Uwaga na miny - test dwóch playerów MP3 od SanDiska i LGRozwój odtwarzaczy MP3 trwa nieprzerwanie już od długiego czasu. Ostatnio jednak jakby trochę zwolnił tempa, w zamian natomiast wzrasta liczba dodawanych funkcji do urządzeń przenośnych. Kieszonkowe playery to już nie tylko zwykle odtwarzacze muzyki, w praktyce potrafią one znacznie więcej. Jednak ilekroć biorę do ręki urządzenie mieszczące się w kieszeni koszuli, które rzekomo potrafi odtwarzać muzykę, filmy, zdjęcia, tekst itd. mam wrażenie, że właśnie forma przerosła treść. Tak było w przypadku testowanego przeze mnie odtwarzacza firmy Manta. Historia lubi się jednak powtarzać, czy zatem nastąpi to dzisiaj? Zobaczymy.

W niniejszym artykule zaprezentuję Wam dwa modele przenośnych odtwarzaczy. Pierwszy z nich wyprodukowany został przez firmę LG. Model JM53 bo o nim mowa, odtwarza m.in. muzykę, filmy, zdjęcia oraz tekst. Drugi, wyraźnie prostszy model Sansa C140 wyprodukowany został przez fabryki SanDisk. Poradzi on sobie jedynie z muzyką oraz zdjęciami. Przyjrzyjmy się zatem dokładniej tym urządzeniom.

Właściwości

* obsługiwane przez odtwarzacz LG pliki:
MP3 do 320kbps i 48kHz; OGG do Q10 włącznie; WMA do 320kbps i 48kHz

Dane wpisane w tabeli są wartościami podawanymi przez producenta. Liczby w nawiasach są natomiast zmierzone przeze mnie.

Widać tutaj, że producent Sansy C140 ograniczył się jedynie do stworzenia playera, poczym natychmiast o nim zapomniał. SanDisk nie kwapi się by podać do informacji publicznej choćby minimum danych o swoim produkcie. Informacji tych nie odnajdziemy także na pudełku lub w instrukcji. Takie posunięcie producenta mocno mnie dziwi, w końcu brak istotnych liczb dotyczących choćby parametrów dźwięku może skutecznie zniechęcić klientów. Czyżby taki stan rzeczy był wynikiem tego, że Sansa C140 nie ma się czym chwalić? To się okaże w moim teście.

Pomimo, że pod względem gabarytów grubszy jest player SanDisk to biorąc pod uwagę możliwości, "grubaskiem" okazuje się jednak player LG. Odtwarzacz JM53 w teorii prezentuje się dość ciekawie. Uwagę na siebie zwraca duża pojemność wbudowanej pamięci oraz stosunkowo długi czas pracy na akumulatorze.

Przejdźmy do obejrzenia odtwarzaczy z zewnątrz.

poprzednia strona (Właściwości)    -   następna strona (LG JM53)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Uwaga na miny - test dwóch playerów MP3 od SanDiska i LG
 
 » Właściwości
 » LG JM53
 » SanDisk Sansa C140
 » Pole minowe
 » "Wartość" dodana
 » Pozostałe informacje
 » Rozbrojenie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »