Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Uwaga na miny - test dwóch playerów MP3 od SanDiska i LG
    

 

Uwaga na miny - test dwóch playerów MP3 od SanDiska i LG


 Autor: NimnuL | Data: 17/07/06

Pozostałe informacje

W przypadku produktu SanDisk można tu śmiało mówić o tandecie. Obudowa skrzypi, użyte materiały są słabej jakości, a przyciski działają topornie. Zaletą tego jest fakt, że Sansa może robić za zabawkę dla niemowlaka, bo potrząśnięcie tego odtwarzacza powoduje, że przyciski radośnie grzechoczą.

Nieporównywalnie lepiej pod tym względem prezentuje się odtwarzacz LG. Obudowa prawie w całości wykonana jest z metalu, a przyciski działają miękko i precyzyjnie.

Prędkość przesyłu danych w obu odtwarzaczach okazała się szokująco słaba. Transfer plików do odtwarzacza SanDisk z prędkością nieco ponad 0,5MB/s to horror, a produkt LG pod tym względem nie wypada dużo lepiej. Dwukrotnie lepszy transfer nie ratuje sytuacji, szczególnie gdy zechcemy załadować całą pamięć odtwarzacza. Taka operacja trwać będzie nawet grubo ponad 2h! Obłęd. Nieco lepiej przedstawia się kopiowanie plików w drugą stronę, choć w przypadku nowych odtwarzaczy przepustowość rzędu 2MB/s i tak jest powodem do wstydu.

Co więcej, po załadowaniu plików do pamięci czas uruchamiania odtwarzaczy wydatnie się wydłuża. SanDisk potrzebuje około 10 sekund na przeskanowanie pamięci, natomiast w przypadku produktu marki LG po włączeniu odtwarzacza na ekranie pojawi się napis "Rebuilding the library" i będzie on widoczny przez około 2 minuty (!) w przypadku załadowania 1GB muzyki.
Ale i bez tego czas startu odtwarzaczy nie imponuje. Uruchomienie Sansy trwa około 3 sekundy co nie jest złym wynikiem, ale na gotowość JM53 musimy poczekać aż 14s.

Oba odtwarzacze mogą być widoczne w systemie jako dysk wymienny lub jako urządzenie multimedialne rozpoznawane przez system Windows XP.

Czas pracy na akumulatorze trudno oszacować jednoznacznie. Producent Sansy deklaruje, że jego produkt działać będzie przez 15h, natomiast odtwarzacz LG powinien pracować przez 35h podczas odtwarzania muzyki oraz 5h podczas filmów. Praktyka zawsze wygląda jednak mniej różowo. Sansa działała u mnie przez około połowę czasu podawanego przez producenta, natomiast LG działał przez ponad 14h podczas odtwarzania muzyki i ponad 3,5h podczas odtwarzania filmów. Czas ten jest jednak mocno uzależniony od typu odtwarzanych plików i czasu używania wyświetlacza.

Ładowanie akumulatora w LG trwa nieco ponad 2h i może odbywać się tylko za pośrednictwem sieciowej ładowarki. Energia nie jest uzupełniana gdy odtwarzacz wpięty jest do komputera.

System ochrony antywstrząsowej zamontowany w playerze LG działa bardzo skutecznie. Odtwarzanie nie zostanie przerwane czy to podczas biegania czy w momencie gdy odtwarzacz upadnie na ziemię.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Uwaga na miny - test dwóch playerów MP3 od SanDiska i LG
 
 » Właściwości
 » LG JM53
 » SanDisk Sansa C140
 » Pole minowe
 » "Wartość" dodana
 » Pozostałe informacje
 » Rozbrojenie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »