Testy dwóch napędów firmy MSI Autor: SebaSTS | Data: 27/02/03
|
|
Nasz drugi bohater: DVD-ROM
Z drugiego pudełka wyjąłem:
- DVD-ROM
- płytkę CD z programem WinDVD 3.1 PL
- cieniutką instrukcję w sześciu językach m.in. angielski oraz kilka z dalekiego wschodu, znów brak polskiego
- dyskietka 1,44MB ze sterownikami do systemu DOS
- śrubki mocujące
- styropian
Przedni panel jak na mój gust wyjątkowo skromny, brak w nim figlarnych wypukłości, ale jest za to wyraźna nazwa producenta, wytłoczony standard DVD-ROM i deklarowana prędkość napędu. Oprócz tego podobnie jak CD-ROM, od lewej znajduje się na nim: wyjście na słuchawki, system awaryjnego wysuwania tacki, pokrętło natężenia dźwięku, dioda sygnalizująca pracę napędu, przycisk stop/ wysuwanie tacki.
Tu też mamy ładnie opisaną tylną ściankę. Od lewej: wyjście analogowe audio, zworki do ustawienia trybu pracy napędu, złącze IDE, gniazdo zasilania, brak wyjścia cyfrowego audio.
(aby powiększyć fotki, kliknij)
(aby powiększyć fotki, kliknij)
(aby powiększyć fotki, kliknij)
(aby powiększyć fotki, kliknij)
Podłączenie jakby łatwiejsze, wtyczka zasilania pasuje idealnie, nie potrzeba się z nią mocować. Z racji, że czytnik obsługuje tryb UltraDMA 66, postanowiłem sprawdzić co się stanie, jeśli podłączę zwykły kabelek od UltraDMA 33.
Kilka chwil po włączeniu komputera powitał mnie komunikat, o zastosowaniu niewłaściwego okablowania. System Windows 98 SE rozpoznał bez problemów nową "zabawkę", więc mogłem bez kłopotów Nero Info Tool 1.03. 2 uzyskać dodatkowe informacje:
zrzut pochodzi z serwisu cdrinfo.pl
|