Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Testy notebooka MSI Centrino Megabook M510C
    

 

Testy notebooka MSI Centrino Megabook M510C


 Autor: PiK | Data: 06/08/04
     

Podsumowanie

Mam nadzieję, że wszyscy się zapoznali z wynikami Megabooka M510C. Jak widać w niektórych benchmarkach o połowę droższy model LG, mimo szybszego procesora, podwójnej ilości pamięci, pozostaje w tyle. Ma to miejsce w testach, gdzie główną rolę odgrywa procesor odpowiedzialny za grafikę. Układ Mobility Radeon 9600 jest wyżej taktowany od swego odpowiednika w LG (350 vs. 300MHz), to samo tyczy się jego pamięci (230 vs. 200MHz).

Spodziewam się także, że dysk twardy zastosowany w Megabooku jest szybszy od jednostki Fujitsu, jednakże dobór testów nie pozwolił tego wykazać. Obiecuję, że ta sytuacja zmieni się od kolejnego artykułu. Co prawda w PCMarku'04 Toshiba poddała się, lecz wartość wyników w tym benchmarku pozostawiam bez komentarza. Umieszczam je jedynie ze względu na dużą popularność tego testu. Reszty wyników można się było spodziewać - ten sam typ procesora przy niższym taktowaniu = mizerniejsze rezultaty.

W testowanym egzemplarzu została zastosowana bateria litowo-jonowa o pojemności 4400mAh z 8 ogniwami. Jej wydajność oceniam na wystarczającą - pozwala na około 4 godziny pracy przy średnim obciążeniu.

Wyników testów sieci bezprzewodowej na obecnym etapie nie mamy za bardzo do czego porównać, lecz wraz z recenzją kolejnego notebooka to się zmieni. W bardzo zwięzłym skrócie - przy odległości około 5 metrów i z jedną przeszkodą typu ściana, można kopiować pliki pomiędzy komputerami z prędkością 2,5MB/s. Wynik nie jest najgorszy, w zupełności starcza do codziennej pracy.

Zróbmy rachunek sumienia. Mizernej jakości klawiatura i touchpad, nie wspominając już o takim dodatku jak głośniczki, gdyby nie obecność portów USB, uniemożliwiłyby korzystanie z tego komputera (a przynajmniej wykorzystanie go w roli maszyny do pisania). Jednakże wożenie ze sobą dodatkowej klawiatury i myszki przeczy idei mobilności. Z drugiej strony mamy nienaganne wyniki. Niestety, tylko wyniki. Z przykrością muszę przyznać, że pierwszy notebook MSI nie należy do udanych produktów. Pozostaje mi powiedzieć: pierwsze koty za płoty i czekam na kolejne modele lub wracajcie chłopaki do swojej działki, róbcie to w czym macie już doświadczenie.

Info z ostatniej chwili:

Komputery o testowanej przez nas konfiguracji nie będą dostępne w sprzedaży w Polsce. Notebooki przeznaczone na nasz rynek będą charakteryzowały się matrycą typu SXGA+ (...chwała im za to), procesorem Pentium M 1,5GHz lub Celeron M 1,3GHz oraz mobilnym Radeonem 9700 64MB. Reszta konfiguracji pozostanie bez zmian. To jest: 256MB RAM, napęd typu combo DVD/CD-RW oraz 40GB Toshiba. Megabook będzie pracował pod kontrolą Windowsa XP Home w polskiej wersji językowej. W pudełku znajdzie się także torba przydatna podczas transportu komputerka. Produkt objęty będzie 2 letnią gwarancją. Sugerowane ceny detaliczne komputera z procesorem:
  • Intel Pentium M 1,5GHz - 6399 pln,
  • Intel Celeron M 1,3GHz - 5749 pln.
Jak widać, w naszym pięknym kraju nie będzie możliwości swobodnego doboru konfiguracji. Osiągi "polskich" Megabooków powinny być lepsze od testowanego egzemplarza ze względu na nowszy chipset ATI. Polskiemu oddziałowi MSI należą się brawa za porzucenie myśli o zastosowaniu matrycy XGA. Miłym dodatkiem jest torba wliczona w cenę komputera (większość producentów każe sobie za nią słono płacić). Miejmy nadzieję, że i "dodatki" typu klawiatura, touchpad i głośniki również ulegną "modernizacji".

poprzednia strona (Testy)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy notebooka MSI Centrino Megabook M510C
 
 » Specyfikacja
 » Design noteboka
 » Dokładniej...
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

MSI Polska      MSI Polska