Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Testy płyt MSI z nForce2 oraz SiS 746FX
    

 

Testy płyt MSI z nForce2 oraz SiS 746FX


 Autor: Massai | Data: 23/04/03

Ergonomia...

Płyta jest nieco węższa niż omawiana wcześniej konstrukcja oparta na nForce2. Wynika to z prostego faktu, iż na laminacie trzeba było upchnąć mniej elementów...

Co to daje? Montaż płyty w obudowie jest nieco prostszy, podparcie płyty jest całkowicie wystarczające i można swobodnie instalować wszystkie podzespoły (procesor, pamięci, karty rozszerzeń, taśmy napędów) bez ryzyka uszkodzenia płyty. Sloty pamięci nie przeszkadzają w montażu dowolnie długiej karty graficznej. Także gniazdko zasilające wentylator procesora zostało odsunięte od innych podzespołów. Wszystkie 4 rodzaje kości jakie obsadzałem, działały prawidłowo.

Żadne kondensatory nie przeszkadzają specjalnie w instalacji radiatora czy podpięciu Korzystanie z karty dźwiękowej w trybie 6-cio kanałowym wymaga jej programowego skonfigurowania i tym samym zmiany standardowego przypisania gniazdek. Line out staje się wtedy wyprowadzeniem przednich głośników, Line in - tylnych, a gniazdo mikrofonu - wyprowadzeniem subwoofera i centralnego głośnika. Możliwe jest także pozostawienie gniazda mikrofonu w standardowej konfiguracji, karta dźwiękowa działa wtedy jako 4 kanałowa.

Szwankuje kontrola temperatury procesora, i to poważnie szwankuje. Wskazania wahają się od - 49 do - 44 stopni. Cóż, zapewne każdy chciałby widzieć niewiele wyższe wartości, pod warunkiem, że byłyby prawdziwe... Jest to jednak funkcja wykorzystywana częściej przez overclockerów.

Instalacja systemu i sterowników przebiega bezproblemowo. Generalnie pod względem ergonomii jest to sympatyczna konstrukcja, prawdziwy Plug & Play nie wymagający od użytkownika wyjątkowej wiedzy.

Ze spokojnym sumieniem daję 4,5/5.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy płyt MSI z nForce2 oraz SiS 746FX
 
 » K7N2G ILSR: wyposażenie
 » Instalacja, czyli tam i z powrotem
 » Możliwości O/C
 » 746F ULTRA - wyposażenie
 » Ergonomia...
 » Możliwości O/C
 » Testy wydajności
 » Testy wydajności cz.2
 » Testy wydajności cz.3
 » Podsumowanie testów
 » Podsumowanie ogólne
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »