Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Testy płyt MSI z nForce2 oraz SiS 746FX
    

 

Testy płyt MSI z nForce2 oraz SiS 746FX


 Autor: Massai | Data: 23/04/03

Testy wydajności cz.3

Q3 Bench

W wyższej rozdzielczości karta graficzna jest wąskim gardłem, stąd praktycznie identyczne wyniki. Jednak już w niższej rozdzielczości różnice są wyraźne. Wyraźnie lepiej wypada także podkręcony AXP 1700+ niż sporo droższy 2400+...

Generalnie przewaga nForce2 nad SiS 746FX jest znacząca, podczas gdy różnice między trybami pracy pamięci na chipsecie nVidii sa niewielkie.

UT2003

W tej rozdzielczości wyniki są niejednoznaczne, w trybie botmatch ciut lepiej wypada nForce2, jednak już w trybie flybay szala minimalnie przechyla się na kożyść SiS 746FX. Róznice 3-4 procentowe.

W niższej rozdzielczości ewidentnie dominuje nForce2, jednak maksymalna różnica nie przekracza 15%.

AquaMark 2.3

Minimalna zanotowana liczba FPS w czasie testu. Wyraźnie nForce2 zyskuje przewagę w niższej rozdzielczości w tym teście, szczególnie w trybie dual channel przy procesorze AXP 2400+.

Średnia wartość FPS . Różnice widać w niższej rozdzielczości, wyraźnie lepszy jest tu nForce2.

Ogromna różnica w niższej rozdzielczości na nForce w trybie dual channel. Wydaje się, że w tej grze Nforce2 pokazuje co potrafi dopiero przy mocniejszym procesorze.

Commanche

I standardowo niewielkie różnice w wyższych rozdzielczościach, w niższych pewną przewagę - momentami około 15% - zyskuje nForce2.

Na koniec test wydajności w programie WinRar. Rozpakowywanie i następnie pakowanie archiwum 390 MB, ok. 4000 plików różnej wielkości i różnych typów. Jeden z moich backupów danych ;-)

Przy tej wielkości pliku, w rozpakowywaniu różnice są na tyle małe, że nie przeszkadzają w codziennej pracy, jednak wyraźnie słabiej wypada SiS.

Przy pakowaniu jednak różnica jest dużo bardziej znacząca. Najwyraźniej SiS nie potrafi wykorzystać mocy drzemiącej w szynie 166 MHz (najlepszy wynik w teście na płycie nForce2).

Dodatkowo zestawienie wyników karty graficznej wbudowanej w płytę K7N2G ILSR (GF4 MX440 AGPx8) w porównaniu do karty Gainward GF4 MX460 AGPx4.

Niestety... bardzo słabiutko wypada karta wbudowana w chipset nForce2. Do biura się nada, z drugiej jednak strony, kto kupuje taką płytę główną do biura.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy płyt MSI z nForce2 oraz SiS 746FX
 
 » K7N2G ILSR: wyposażenie
 » Instalacja, czyli tam i z powrotem
 » Możliwości O/C
 » 746F ULTRA - wyposażenie
 » Ergonomia...
 » Możliwości O/C
 » Testy wydajności
 » Testy wydajności cz.2
 » Testy wydajności cz.3
 » Podsumowanie testów
 » Podsumowanie ogólne
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »