Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Muzyczna biżuteria - test MP3 iAudio T2 oraz iriver S10
    

 

Muzyczna biżuteria - test MP3 iAudio T2 oraz iriver S10


 Autor: NimnuL | Data: 23/02/07

Muzyczna biżuteria - test MP3 iAudio T2 oraz iriver S10Daleko posunięta miniaturyzacja wśród kieszonkowych odtwarzaczy muzyki nie jest niczym nowym. W dzisiejszych czasach producenci nie poprzestają jednak na zmniejszaniu rozmiarów swoich playerów. Dzisiaj liczy się coś więcej. Prestiż. Styl. Elegancja. Chciałoby się powiedzieć „pokaż mi swój odtwarzacz, a powiem Ci kim jesteś”. Czy mały grajek może zatem stanowić dodatek do ubioru i jednocześnie jego ozdobę? Okazuje się, że tak. A przynajmniej to próbują nam wmówić niektórzy producenci. Przyjrzyjmy się więc bliżej dwóm odtwarzaczom: iAudio T2 oraz iriver S10. Zapraszam.

Słowo o stronie technicznej

Tradycyjnie na wstępie spojrzymy w stronę bezdusznych liczb jakimi opisane są oba odtwarzacze. Pozwolą one wstępnie ocenić czego można się spodziewać po tych playerach.

* MP3 do 320kbps VBR, WMA do 256kbps, OGG do Q10, FLAC z kompresją od 0 do 8.
** Dostępne są też modele z wbudowaną pamięcią o pojemności 1 oraz 2GB.
*** Dane producenta, podczas testów zbadam rzeczywisty czas pracy.

Nie trzeba się wysilać by zauważyć, że mamy do czynienia z dość prostymi (pod względem funkcji) odtwarzaczami. I to mnie najbardziej w tym momencie cieszy. Oba playery nie odtwarzają filmów, czy też nie wyświetlają tekstu. Znakomicie, bo te funkcje byłyby kompletnie bezużyteczne (jak w innych podobnych produktach) ze względu na mikroskopijne wyświetlacze. Parametry techniczne prezentują się dość typowo. Na swoją uwagę zasługuje jednak spora liczba obsługiwanych formatów dźwięku przez iAudio T2. Bezstratna kompresja muzyki (FLAC) ma wielu zwolenników, zatem możliwość jej odtwarzania w kieszonkowym playerze to bardzo sympatyczny dodatek, choć tylko dla koneserów.

Trochę mnie jednak martwi dość krótki czas pracy na akumulatorze. Z doświadczenia wiem, że informacje serwowane przez producenta są wyraźnie na wyrost. Ale to się okaże w praktyce.

Skoro zapoznanie się z teorią mamy już za sobą, przejdźmy do konkretów. Dwa "naszyjniki"...

poprzednia strona (Słowo o stronie technicznej)    -   następna strona (iriver S10)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Muzyczna biżuteria - test MP3 iAudio T2 oraz iriver S10
 
 » Słowo o stronie technicznej
 » iriver S10
 » iAudio T2
 » Praktyka
 » Jubilerska robota?
Wyświetl komentarze do artykułu »