Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver
    

 

Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver


 Autor: NimnuL | Data: 03/07/07

Dane liczbowe

* MP3 oraz WMA 8-320kbps, OGG do Q10. MPEG4 QVGA @30fps. BMP do 24 bitów.

** Clix2 występuje także w wersji z 4GB wbudowanej pamięci oraz w limitowanej wersji 8GB. Istnieją także wersje T60 z zainstalowaną pamięcią o pojemności 1 oraz 4GB.

*** Dane producenta

Powyższa specyfikacja w przejrzysty sposób pokazuje z jak różnymi odtwarzaczami mamy tutaj do czynienia. Clix2 to rozbudowany, wielofunkcyjny player, w przeciwieństwie do prostego iriver T60 wyposażonego jedynie w podstawowe funkcje. W następnym rozdziale przekonamy się o ich użyteczności.

W mojej opinii Clix2 będąc urządzeniem zaawansowanym powinien odtwarzać także jakiś popularny, bezstratny format plików np. FLAC lub APE. Docelowa grupa odbiorców tego grajka jest przecież wymagająca. Chociaż tak naprawdę podczas codziennego używania, niuanse pomiędzy dobrze wykonaną kompresją stratną, a bezstratną nie będą zauważone. Pomimo tego obsługa jednego z powyższych typów plików byłaby niewątpliwym atutem.

Dodatkowo w tabeli specyfikacji uwzględniłem model U10, którego przedstawiłem kiedyś na łamach naszego serwisu. Clix2 to tak naprawdę następca U10, choć nie bezpośredni. Pomiędzy nimi stoi jeszcze U10 Clix, czyli U10 z nieznaczącymi poprawkami. Dopiero różnica pomiędzy U10, a Clix2 jest zauważalna, aczkolwiek nie tak duża jak można by się było spodziewać po całkowicie nowym modelu. Clix2 odtwarza filmy z płynnością aż 30fps (w przeciwieństwie do 15fps w U10/Clix), a także animacje Macromedia FlashLite 2.0 (w U10 była to wersja 1.1). Clix2 jest także nieco lżejszy i cieńszy, za to o 1cm szerszy. Cała reszta jest niemal identyczna. Szkoda, że nowy model nie otrzymał większego wyświetlacza, np. 3''.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver
 
 » iriver Clix
 » iriver T60
 » Dane liczbowe
 » Menu
 » Testy - dźwięk
 » Testy - pozostałe funkcje
 » Wrażenia z użytkowania
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »