Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver
    

 

Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver


 Autor: NimnuL | Data: 03/07/07

Menu

Przyjrzyjmy się oprogramowaniu zaszytemu wewnątrz odtwarzaczy.


iriver T60


iriver Clix2

Ze względu na różną wielkość wyświetlaczy producent zastosował odmienne rozwiązania interfejsu. Menu w T60 jest oparte na czytelnych ikonach, natomiast Clix2 komunikuje się z użytkownikiem wyłącznie za pośrednictwem tekstu. Według mnie w obu przypadkach czytelność jest równie dobra.


iriver T60


iriver Clix2

Większość ustawień odtwarzacza znajdziemy w jednym miejscu, w stosownej zakładce. To wygodne rozwiązanie, a ilość opcji pozwala w znacznym stopniu dostosować odtwarzacz do indywidualnych potrzeb chyba każdego użytkownika.

Niestety nie wszystko jest tu idealne. Warto zwrócić uwagę na spolszczenie oprogramowania w Clix2. To duża zaleta, jednak tłumaczenie nie jest staranne oraz całkowite. Co prawda nie doszukałem się żadnych literówek, natomiast błędy w tłumaczeniu są. Record (w sekcji radia) zostało przetłumaczone jako Jakość nagrywania, natomiast Record Quality jako Tuner FM, a w sekcji dyktafonu pojawiła się opcja Głos zamiast Record Quality. Nie podoba mi się także tłumaczenie Odtwarzać wszystko (zamiast Play All). Znacznie lepiej zamiast tego brzmiałoby Odtwórz/odtwarzanie wszystko/wszystkiego. Custom EQ czy też Sleep Timer pozostawiono natomiast bez tłumaczenia. W T60 pomimo, że w opcjach dostępny jest język polski, jego zaznaczenie nie spowoduje zmiany tłumaczenia, nadal pozostanie język angielski. Nie jest to jednak przypadłość wyłącznie naszego języka. Nie działa również np. niemiecki, szwedzki czy czeski. Za to japoński, koreański czy chiński wyświetla się bez problemów :-)

W iriver T60 dostępna jest prosta przeglądarka danych umożliwiająca wygodne poruszanie się po katalogach. Niestety mały ekranik wyświetla jedynie trzy linie nazw co w efekcie nie zapewnia dużej wygodny podczas przeglądania. Jednak lepsze to niż nic.

W Clix2 przeglądanie danych rozwiązano w dwojaki sposób. W pierwszym wystarczy wybrać odpowiedni odtwarzacz (np. filmów), by na ekranie pojawiła się lista wyłącznie z plikami filmowymi. To bardzo wygodne rozwiązanie, choć nie wszystkim musi ono przypaść do gustu. Tradycjonalistom pozostaje klasyczna przeglądarka umożliwiająca poruszanie się po wybranych katalogach i plikach. Za jej pomocą można też uruchomić wszystkie dane jakie tylko Clix2 jest w stanie odtworzyć. W obu modelach nie ma jednak możliwości usuwania danych z poziomu menu.

Odtwarzacz można dodatkowo uatrakcyjnić na skutek zmiany tapet. Wzory mogą się zmieniać automatycznie - na każdy dzień inny. Pliki tematów kolorystycznych zapisane są w formacie SWF, zatem można stworzyć je samemu jeśli propozycje producenta się nie spodobają.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver
 
 » iriver Clix
 » iriver T60
 » Dane liczbowe
 » Menu
 » Testy - dźwięk
 » Testy - pozostałe funkcje
 » Wrażenia z użytkowania
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »