Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver
    

 

Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver


 Autor: NimnuL | Data: 03/07/07

Testy - pozostałe funkcje

W tym rozdziale zajmiemy się głównie Clixem2, bo jedynie on oferuje dużo dodatkowych funkcji. Zacznijmy więc od odtwarzacza filmów.

Po wybraniu tej opcji na ekranie pojawi się lista klipów. Aby zostały one poprawnie wyświetlone, muszą mieć rozdzielczość 320x240 pikseli oraz z płynność obrazu wynoszącą do 30. klatek/s. Niekompatybilne klipy filmowe należy uprzednio przekonwertować w dołączonym do zestawu oprogramowaniu. Rozdzielczość materiału zapewni wysoką jakość obrazu, natomiast aż 30fps sprawi, że oglądanie filmu będzie komfortowe. Oczywiście o ile w ogóle wpatrywanie się w mały ekranik może być wygodne. Według mnie odtwarzacz ten dobrze nadaje się podczas oglądania np. teledysków czy krótkich filmików, natomiast pełnometrażowe filmy chyba lepiej obejrzeć na czymś większym. Warto nadmienić, że podczas oglądania video można używać dowolnego korektora dźwięku.

Prosta przeglądarka zdjęć umożliwia wyświetlanie obrazów zapisanych w plikach JPG. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, gdy ich rozmiar jest zgodny z rozdzielczością ekranu. Jednak odtwarzacz radzi sobie także z większymi zdjęciami, nawet kilka Mpix. Aczkolwiek skalowanie obrazu nieznacznie obniża jakość fotografii, przez co na krzywych krawędziach obiektów można zaobserwować ząbkowanie. Zdjęcia można przeglądać ręcznie lub w automatycznym pokazie slajdów. Podczas wyświetlania obrazów można również słuchać muzyki. W T60 jest przeglądarka obrazków zapisanych w plikach BMB (do 24b), ale biorąc pod uwagę wielkość wyświetlacza - mikroskopijną dla tego celu - można tą funkcję śmiało pominąć milczeniem.

Niestety mocno zawiodła mnie przeglądarka plików tekstowych.

Pomimo, że można wskazać język tekstu, to polskie znaki nie są wyświetlane poprawnie. Funkcja ta jest jednak mocno rozbudowana. Umożliwia ustawienie aż trzech rozmiarów czcionki, a także płynne i automatyczne przewijanie tekstu. Podobnie jak w zdjęciach i tutaj można słuchać muzyki jednocześnie czytając tekst. Szkoda, że pod tym względem producent nie ulepszył swojego produktu, U10 także miał problemy z polskimi ogonkami.


(kliknij, aby powiększyć)

Clix2 ma również odtwarzacz plików SWF, dzięki czemu można w wolnej chwili np. pograć w proste gierki flash lub obejrzeć jakiś odcinek Happy Tree Friends.


iriver T60


iriver Clix2

Wbudowane w oba odtwarzacze radio gwarantuje dobrą jakość odbioru audycji. Dźwięk nie jest mocno zakłócany nawet podczas spaceru w mieście. Jednak idealnie czysty odbiór jest rzadki. Pamięć na stacje radiowe ma pojemność 20. pozycji, natomiast audycje można nagrywać w plikach MP3 w jednym z trzech poziomów jakości (maksymalnie 128kbps).

Oba odtwarzacze mają także funkcję dyktafonu.


iriver T60


iriver Clix2

Dźwięk zapisywany jest tak samo jak w przypadku radia, w plikach MP3 w jednej z trzech poziomów bitrate (do 128kbps). Jakość zapisu jest dobra, choć w Clix2 jest zdecydowanie lepsza. Dźwięk nie jest tak stłumiony jak w T60. Ilość szumu jest również stosunkowo nieduża. Dyktafon powinien nadać się nie tylko do sporządzenia notatek głosowych, ale także do zarejestrowania wykładów w dobrze nagłośnionej sali. Dodatkowo na uwagę zasługuje funkcja VOR, która nie jest często spotykana w odtwarzaczach muzyki.

Poniżej znajdziecie próbki zapisu dźwięku, w obu przypadkach mikrofony były skierowane w stronę osoby mówiącej:Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver
 
 » iriver Clix
 » iriver T60
 » Dane liczbowe
 » Menu
 » Testy - dźwięk
 » Testy - pozostałe funkcje
 » Wrażenia z użytkowania
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »