Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver
    

 

Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver


 Autor: NimnuL | Data: 03/07/07

Wrażenia z użytkowania

Zarówno T60 jak i Clix2 mogą pracować w trybie UMS - w systemach operacyjnych widziane jako wymienna pamięć oraz MTP - w Windows XP SP2 widziane jako urządzenie multimedialne.

Transfer danych prezentuje się na dobrym poziomie w tej klasie produktów. Szczególnie dobrze wygląda zapis i odczyt dużych plików w Clix2. Blisko 5MB/s jest wynikiem lepszym niż ten uzyskiwany przez niektóre pamięci przenośne. Rezultat uzyskany przez T60 jest typowy jak na odtwarzacz muzyki.

Skoro jesteśmy przy liczbach, opowiem o czasach. Prędkość włączania Clixa wynosi nieco ponad 1s, natomiast jego wyłączenie trwa 3s. T60 na włączenie potrzebuje 4. sekund, natomiast na wyłączenie, czasu o połowę krótszego. Zatem wyniki obu odtwarzaczy są bardzo dobre.

Producent optymistycznie podszedł do czasu zasilania na baterii. Wbudowany w Clix2 akumulator w teorii powinien zapewnić około 23h odtwarzania muzyki oraz około 5h filmów. Natomiast szacunkowy czas pracy T60 ma wynosić około 18h podczas słuchania muzyki. W praktyce Clix działał około 17h podczas słuchania muzyki oraz nieco ponad 4h podczas wyświetlania filmów. To według mnie i tak niezłe wyniki. Ładowanie akumulatora w Clix2 trwa nieco ponad 2h. T60 z zainstalowanym akumulatorem AAA o pojemności 850mAh pracował przez około 15 godzin czyli wynik także jest przyzwoity.

Warto jednak pamiętać o tym, że na czas pracy bardzo mocno wpływa intensywność używania wyświetlacza oraz ustawiona jego jasność, a także typ odtwarzanych plików.

Obsługa odtwarzaczy iriver jest bardzo wygodna. W T60 zainstalowano sprawdzone i lubiane sterowanie przy użyciu minijoysticka. Dzięki temu poruszanie się po menu czy zawartości pamięci jest proste i szybkie. Pod tym względem jeszcze lepiej wypada Clix2. Opatentowany przez iriver system D-Click zapewnia wyjątkowo intuicyjne i niezwykle wygodne sterowanie odtwarzaczem oraz jego funkcjami. Jak dotąd jest to najlepsze rozwiązanie z jakim spotkałem się w odtwarzaczach przenośnych.

Oba playery iriver wyposażono w bardzo różne wyświetlacze. Ze względu na swoją wielkość i rozdzielczość najprzyjemniejszy dla oka jest ten z Clix2. Niemniej jednak ekranik w T60 spełnia swoją funkcję na podstawowym poziomie. Choć szczerze mówiąc w takim prostym odtwarzaczu klasyczny, monochromatyczny wyświetlacz LCD byłby całkowicie wystarczający. Jasność ekranów jest na tyle duża by komfortowo korzystać z nich nawet w bardzo słoneczny dzień.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Muzyczna elegancja - test nowych odtwarzaczy iriver
 
 » iriver Clix
 » iriver T60
 » Dane liczbowe
 » Menu
 » Testy - dźwięk
 » Testy - pozostałe funkcje
 » Wrażenia z użytkowania
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »