Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja zestawu Logitech MX5500 Cordless Revolution
    

 

Recenzja zestawu Logitech MX5500 Cordless Revolution


 Autor: Spieq | Data: 30/09/08

Przegląd: sterowniki SetPoint

Sterowniki SetPoint oferują standardowe możliwości. MX Revolution to m.in. przycisk One-Touch Search, odpowiedzialny domyślnie za funkcje wyszukiwania. Do wyboru mamy Yahoo! (LiveWords i Search) oraz Google'a. Problem jedynie w tym, że nie skorzystamy z dobroci polskiej wersji najpopularniejszej wyszukiwarki. Po zaznaczeniu jakiegoś słowa lub grupy słów naciskamy One-Touch Search i w domyślnej przeglądarce mamy wyniki tegoż dotyczące.

Rolka boczna to dwie możliwości - dzięki niej powiększymy np. zawartość dokumentu lub będziemy żonglować wszelkimi aktywnymi aplikacjami. Możliwości, jakie drzemią w przyciskach bocznych, reguluje sterownik - funkcji, jakie możemy przypisać, jest sporo i każdy znajdzie swojego amatora.

Sercem SetPointów kontrolujących MX Revolution jest zakładka dotycząca MicroGear. Rolka główna pozwala nam na pracę w dwóch trybach (Click-by-Click i Free-Spin). Co ciekawe, możemy tę kwestię kontrolować również z poziomu sterownika - umożliwia nam to kolejny patent, mianowicie SmartShift, czyli funkcja płynnego przełączania między trybami w zależności od bieżącego zadania. Pisząc po ludzku - np. w "jedynej słusznej przeglądarce" stosujemy Free-Spina (automatycznie), a w pakiecie biurowym: Click-by-Clicka. System działa znakomicie, a automatyczna zmiana trybu wchodzi płynnie (chyba lepiej niż w trybie manualnym, gdzie musimy majstrować przy rolce).

Sterowniki nie oferują specjalnych nowości dla myszki w wersji Bluetooth, stąd brak galerii.

Zakładka dla klawiatury to standardowe ustawienia typu konfiguracja dodatkowych klawiszy (możemy przypisać także określone sekwencje przycisków). Ponadto niektóre funkcje są dublowane z myszką – przykładem przerzutnik dokumentów (oczywiście mowa tu o ustawieniach domyślnych). Nie ma także problemu, by aktywację np. Worda zamienić na uruchomienie złośliwego trojana i wysłanie naszego pupila w wirtualny kosmos. Jedną z sensowniejszych funkcji jest możliwość wyłączenia klawisza Windows Start.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja zestawu Logitech MX5500 Cordless Revolution
 
 » Wstęp
 » Przegląd: klawiatura
 » Przegląd: myszka
 » Przegląd: sterowniki SetPoint
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »