Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | TEST: Logitech MX Revolution - och, ach, och, ach?
    

 

TEST: Logitech MX Revolution - och, ach, och, ach?


 Autor: Spieq | Data: 20/11/06

Kto tu rządzi?

Producent dostarczył w komplecie sterowniki SetPoint w wersji 3.00, w sieci znajdują się już 3.10 (jest zakładka do Visty, ale driverów dedykowanych jeszcze nie ma). SetPointy przyzwyczaiły nas do specyficznego wyglądu i nic w tej kwestii się nie zmieniło. Różnice w zakresie i funkcjonalności widać gołym okiem:


(kliknij, aby powiększyć)

MX Revolution to m.in. przycisk One-Touch Search, odpowiedzialny domyślnie za funkcje wyszukiwania. Do wyboru mamy Yahoo! (LiveWords i Search) oraz Google'a. Problem jedynie w tym, że nie skorzystamy z dobroci polskiej wersji najpopularniejszej wyszukiwarki. Sam system działa ciekawie, głaszcze po głowach najbardziej opornych i leniwych. Po zaznaczeniu jakiegoś słowa lub grupy słów naciskamy One-Touch Search i w domyślnej przeglądarce mamy wyniki tegoż dotyczące. Nie korzystam z tego daru dobroci, nie widzę zastosowania, poza tym mam inne przyzwyczajenia. Z pewnością jednak funkcja znajdzie swoich miłośników:


(kliknij, aby powiększyć)

Rolka boczna to dwie możliwości - dzięki niej powiększymy np. zawartość dokumentu lub będziemy żonglować wszelkimi aktywnymi aplikacjami. Jako osobnik przyzwyczajony do Alt+Tab, witam tę funkcję z nieukrywaną obojętnością (znów jestem niewolnikiem rutyniarstwa), większy pożytek mam z powiększania (dokumentów tekstowych, zdjęć itp.). Gdy będziemy pracować w Wordzie na ustawieniach "Przerzutnik dokumentów", rolka i tak będzie nam powiększać dokument (domyślnie sterownik rozpoznaje najpopularniejsze aplikacje). Aby oddać honor - przerzutnik, jako że w pionie rozwijany, jest przejrzystszy niż systemowy Alt+Tab:


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Możliwości, jakie drzemią w przyciskach bocznych, reguluje sterownik - funkcji, jakie możemy przypisać, jest sporo i każdy znajdzie swojego amatora (nie interesują mnie domyślne "Dalej" i "Wstecz"):


(kliknij, aby powiększyć)

Sercem SetPointów kontrolujących MX Revolution jest zakładka dotycząca MicroGear, cudownego dziecka inżynierów Logitecha. Jak już wcześniej wspomniałem, rolka główna pozwala nam na pracę w dwóch trybach (Click-by-Click i Free-Spin). Co ciekawe, możemy tę kwestię kontrolować również z poziomu sterownika - umożliwia nam to kolejny patent, mianowicie SmartShift, czyli funkcja płynnego przełączania między trybami w zależności od bieżącego zadania. Pisząc po ludzku - np. w "jedynej słusznej przeglądarce" stosujemy Free-Spina (automatycznie), a w pakiecie biurowym: Click-by-Clicka. System działa znakomicie, a automatyczna zmiana trybu wchodzi płynnie (chyba lepiej niż w trybie manualnym, gdzie musimy majstrować przy rolce). Rewolucja.


(kliknij, aby powiększyć)

Znany nam tryb aktualizacji wciąż nie funkcjonuje, jak powinien: specjalnie sprawdzałem na niższej możliwej wersji:


(kliknij, aby powiększyć)

Zakładka z pomocnymi informacjami i linkami pozostała niezmienna, wszak nic nowego w Logitechu:


(kliknij, aby powiększyć)

MX Revolution w stopniu podstawowym pozwala na kontrolowanie półświatka rozrywki wirtualnej:


(kliknij, aby powiększyć)

Monitorowanie stanu naładowania akumulatora z poziomu driverów to przydatna funkcja, aczkolwiek kontrola ma charakter wyłącznie iluzoryczny. Miernik nie jest bardzo dokładny i może nas niemile zaskoczyć. Dość zabawnym elementem (niezamierzonym) jest liczenie stanu wedle pozostałych dni naładowania. Jakimi kryteriami kierował się tu producent? Czarnej magii, wróżenia z fusów?


(kliknij, aby powiększyć)

Pomoc to była zawsze mocna strona SetPointów. Tak jest tym razem, przydaje się zwłaszcza osobom początkującym i poszukującym. Z drugiej strony specyfika produktu wymusza konieczność wyjaśnienia spraw ważnych, niebezpiecznych itp.:


(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Logitech MX Revolution - och, ach, och, ach?
 
 » Rozpływam się wstępnie
 » 90x60x90
 » Na temat urody westchnień kilka
 » Pasuje... jak ulał
 » Kto tu rządzi?
 » Leżeć i ślizgać
 » Do zobaczenia
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »