Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test nagrywarek Toshiba, Plextor i AOpen
    

 

Test nagrywarek Toshiba, Plextor i AOpen


 Autor: Ulan | Data: 29/06/04
     

Testy zapisu

Testy przeprowadzę przy użyciu programu Ahead Nero Burning Rom 6.3.1.10.

Na pierwszy ogień pójdzie nagrywanie różnych płyt dvd. Z oczywistych względów w tym teście nie będzie brała udział nagrywarka AOpen.

Jeżeli chodzi o nagrywanie płyt dvd różnych formatów to nie spotkałem żadnych większych problemów (w sumie nagrałem kilkadziesiąt płyt różnych firm: TDK, Verbrtim, Platinium, Intenso - tych najwięcej ok. 30, Plextor, Traxdata i innych. Do testów wybrałem płyty: TDK DVD+R 8x, Intenso DVD-R 4x, TDK DVD-RW 2x, Platinium DVD+RW 4x oraz TDK DVD-R 8x. Niestety nagrywarka Plextor z płytami w formacie "minusa" jest wstanie tylko nagrywać przy szybkości 4x, więc w jej wypadku nie warto powtarzać testu z nagrywaniem przy prędkości 4x. więc w tej konkurencji wystartuje samotnie Toshiba. Jednak przy samej próbie wypalenia płyty z szybkością 8x okazało się to nie możliwe, bowiem płyta mimo, że 8x jest rozpoznawana przez nagrywarkę Toshiby jako 4x. Wynika to prawdopodobnie z tego, że ta konkretna płyta firmy TDK jest nowym produktem na rynku i firmware jeszcze jej nie obsługuje. Niestety poszukiwania w sieci firmware do tego konkretnego modelu (Toshiba SD-R5272) spełzły na niczym. Niestety w chwili pisania tej recenzji nie był dostępny żaden nowy firmware.

Same testy pokazały, że są to bardzo zbliżone produkty, a jedynej przewagi Toshiby (nagrywanie "minusów" z prędkością 8x) nie udało się sprawdzić (z braku odpowiednich płyt).

Jeżeli chodzi o nagrywanie płyt cd-r/w to do testów wystartowała również nagrywarka AOpen. Test ten będzie trochę nietypowy, bowiem postanowiłem sprawdzić, ile czasu zajmie nagranie tego samego materiału na płytkach Platinium 52x 700 MB. Zresztą często różnica między nagrywaniem 40x a 52x jest iluzoryczna. A taki test da moim zdaniem każdej nagrywarce szanse wykazania się w pełni (bowiem każda z tych nagrywarek ma inną maksymalną szybkość nagrywania. I tak AOpen może się poszczycić prędkością 52x, Plextor 40x, a Toshiba tylko 32x. Uznałem, że ograniczenie wszystkich do prędkości najsłabszej Toshiby (czyli 32x), nie pozwoli się wykazać innym. Dzięki temu tez będzie można sprawdzić jaka różnica w czasie jest w nagrywaniu z prędkościami 32, 40 i 52.

I jak widać różnice są jednak całkiem spore najszybszemu napędowi AOpen nagranie tej płytki zajęło o półtorej minuty mniej niż najwolniejszej w tym teście Toshibie. Na wszystkich nagrywarkach nagrałem w sumie kilkanaście różnych płyt cd-r/w takich firm jak: Platinium, AOpen, Fulmark. Jedyne spotkane problemy występowały z płytami tej ostatniej firmy (Fulmar cd-rw 10x 700 MB), najlepiej z jej obsługą radziła sobie nagrywarka firmy AOpen.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test nagrywarek Toshiba, Plextor i AOpen
 
 » Zawartość pudełek i opis nagrywarek
 » Dane techniczne
 » Testy zapisu
 » Testy odczytu
 » Zrzucanie muzyki i filmów dvd
 » Komfort użytkowania (poziom głośności i drgania)
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »