Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Prosty i płaski - test monitora LCD AG Neovo AGM A-17S
    

 

Prosty i płaski - test monitora LCD AG Neovo AGM A-17S


 Autor: NimnuL | Data: 21/11/05

Prosty i płaski - test monitora LCD AG Neovo AGM A-17SSeria A firmy AG Neovo liczy aktualnie dwa modele płaszczaków, wersje 17 i 19 cali, różniące się jedynie poziomem jasności i wielkością matrycy. Wykorzystujące matryce typu TFT monitory z tej serii, mają w założeniu producenta oferować stylową, wykonaną z dobrej jakości materiałów obudowę oraz stabilną podstawę i nóżkę - te cechy mają wyróżnić monitory serii A na tle innych paneli LCD. Także w kwestii matrycy i jakości parametrów technicznych producent wiąże duże obietnice. W niniejszym teście zweryfikujemy te dane, przedstawiając Wam 17 calowy nowy model panelu LCD firmy AG Neovo AGM A-17S. Będzie krótko, szybko i treściwie.

O monitorze...

Poniżej znajduje się tabelka zawierająca liczby opisujące niniejszy produkt:

Interesująco wygląda czas reakcji, który przynajmniej w teorii powinien zapewnić ostry obraz nawet w bardzo dynamicznych scenach. Kontrast również wygląda obiecująco. Co prawda 500:1 nie jest czymś co rzuca dziś na kolana, jednak to w połączeniu z dość niską ceną tworzy produkt godny zainteresowania. Na chwilę obecną tyle można wywnioskować z liczb podanych przez producenta.

W skład wyposażenia wchodzą przewody: zasilający, D-Sub, audio, a także płyta CD oraz króciutka instrukcja obsługi. Monitor podłącza się bezpośrednio do gniazdka zasilania z pominięciem zewnętrznego zasilacza. Redukuje to nieco plątaninę kabli pod biurkiem.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Największe odchylenie ekranu do tyłu to 180'. W tej pozycji monitor znajdował się w kartonie.


(kliknij, aby powiększyć)

Jego maksymalne przechylenie do przodu nieznacznie odbiega od pionu. To jednak w zupełności wystarczający zakres do codziennej pracy z monitorem. Podstawa wyświetlacza nie pozwala jednak na regulację wysokości panelu. Monitora nie wyposażono także w funkcję pivot, czyli obrotu ekranu.


(kliknij, aby powiększyć)

Design AGM A-17S jest bardzo prosty, ale jednocześnie elegancki. Czarna obudowa z cienkim, srebrnym paskiem tworzącym ramkę wokół wyświetlacza bardzo przypadła mi do gustu.


(kliknij, aby powiększyć)

Tył monitora zawiera trzy duże przyciski...


(kliknij, aby powiększyć)

...które umożliwiają włączenie/wyłączenie urządzenia oraz poruszanie się po prostym i czytelnym menu.


(kliknij, aby powiększyć)

To w nim wyregulujemy kontrast, jasność, geometrię oraz temperaturę kolorów. Niestety zabrakło tu możliwości ustawiania temperatury według własnego uznania. Do dyspozycji są jedynie predefiniowane ustawienia.


(kliknij, aby powiększyć)

Wspomniane wcześniej przyciski z tyłu obudowy, reprezentowane są na przedzie w postaci skromnych znaczników. Dodatkowo pomiędzy nimi znajduje się dioda sygnalizująca uruchomienie wyświetlacza. Ogólnie rzecz ujmując, AGM A-17S jest prosty jak przysłowiowa budowa cepa co mi osobiście bardzo odpowiada.


(kliknij, aby powiększyć)

Na tylnej ściance znajdują się gniazda do podłączenia: zasilania, wizji oraz dźwięku (brakło jednak wyjścia słuchawkowego). Właśnie. Fonię można podłączyć, ale gdzie są głośniki? Pobieżna ich lokalizacja spełzła na niczym, nie udało mi się ich znalezienie. Podłączyłem zatem przewód i ... faktycznie, z monitora wydobywa się dźwięk. Teraz łatwiej było zlokalizować źródło.


(kliknij, aby powiększyć)

Okazało się, że dwa głośniczki (nawet zdrobnienie jest określeniem na wyrost dla tych elementów) znajdują się pod spodem. Być może nawet na powyższym zdjęciu trudno je zlokalizować, ale jak się uważnie przyjrzeć ...


(kliknij, aby powiększyć)

... to faktycznie widać mikroskopijną, owalną membranę mniejszą od monety 1gr. Miniaturyzacja nie zna granic. Jaki zatem dźwięk wydobywa się z tych maleństw? Cichy i niemrawy. Trudno jest im przypisać jakiekolwiek inne zadanie poza wysłuchaniem wiadomości w radiu, komunikacji głosowej czy odtworzeniem dźwięków systemu operacyjnego. Mam wrażenie, że głośniczki zostały tu zainstalowane na siłę. Producent mógłby śmiało pozbawić monitor tych elementów, a cenę obniżyć choćby o 20zł (zostałoby na mleko lub ewentualnie piwo jak ktoś lubi :-)

poprzednia strona (O monitorze...)    -   następna strona (Opinia i podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Prosty i płaski - test monitora LCD AG Neovo AGM A-17S
 
 » O monitorze...
 » Opinia i podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »