Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Prosty i płaski - test monitora LCD AG Neovo AGM A-17S
    

 

Prosty i płaski - test monitora LCD AG Neovo AGM A-17S


 Autor: NimnuL | Data: 21/11/05

Opinia i podsumowanie

Skoro już poznaliśmy urodę monitora oraz jego teoretyczne cechy, przejdźmy do konkretów.

Cena oraz wygląd AGM A-17S stworzyły we mnie pozytywne wrażenie, jednak podczas pracy z tym panelem czar prysł. Wartość 500:1 odnosząca się do kontrastu nie wydaje się prawdziwa. Nie udało mi się wyregulować obrazu tak, by choć zbliżał się do tego, co wyświetlają konkurencyjne modele o podobnych parametrach. Nawet dość leciwy monitor o jasności 250cd/m^2 i kontraście 400:1 świecił wyraźnie lepiej. AG Neovo po "podkręceniu" kontrastu natychmiast gubił szczegóły w światłach i cieniach. Natomiast wyregulowany optymalnie wyświetlał obraz bardzo mydlany. Szczególnie cienie były bardzo mocno rozjaśnione. Nie było mowy choćby o amatorskiej obróbce grafiki. Nawet oglądając zdjęcia wyglądały kompletnie inaczej niż autor prac miał w zamiarze.

Nie mam natomiast zastrzeżeń do podświetlenia matrycy, lampy świeciły równomiernie.

Nie zaobserwowałem też efektu smużenia ciągnącego się czy to za jasnym kursorem na ciemnym tle (lub na odwrót) czy w dynamicznych scenach w grach lub filmach.

Również do wyświetlania kolorów nie mogę się czepić. Na przykładzie tablicy:


(kliknij, aby powiększyć)

...wyświetlane były one bez przekłamań czy rozmyć z dodatkowo dobrym nasyceniem. Niemniej jednak kolumny pierwsza oraz trzy ostatnie pozbawione były szczegółów. Co prawda w kolumnie 18 po odpowiednim wyregulowaniu kontrastu można dopatrzyć się szczegółów, to jednak przy roboczych nastawach są one niewidoczne.

Informacja ogólna - nie miałem do dyspozycji kolorymetru, kolory oceniam według własnych spostrzeżeń przyrównując je do nowych monitorów firm Philips oraz Samsung w przedziale cenowym około 1050zł.

Ekran pokryty był matową powłoką anty odblaskową, która sprawdzała się bardzo dobrze podczas pracy. Nawet silne, tylne oświetlenie nie zmniejszało w znaczący sposób czytelności obrazu.

Kąt pod którym można patrzeć na monitor jest dość szeroki. Nie zaobserwowałem zmian w jasności obrazu podczas pracy nawet gdy odchylałem się patrząc na niego pod kątem 30' w każdym kierunku.

Podstawa monitora jest stabilna. Regulowanie kąta nachylenia ekranu wymaga użycia znacznej siły, ale dzięki temu ekran nie jest podatny na wibracje spowodowane np. uderzeniem czymś w biurko.

Zdziwił mnie jednak brak informacji o monitorze na stronie producenta. W chwili. w której pisze niniejszy artykuł nie ma nawet śladu informacji o istnieniu serii A monitorów AG Neovo. Dziwne.

Model A-17S na tylnej ściance posiada gniazdo dla blokady Kensington Lock.

Budowa monitora umożliwia jego umocowanie na ścianie za pośrednictwem specjalnych zestawów montażowych zgodnych ze standardem VESA.

Dodatkowym atutem omawianego panelu jest gwarancja opiewająca na okres aż 3 lat.

Cenę również uznaję jako zaletę, bo 900zł które należy wyłożyć za ten wyświetlacz to około 150zł taniej niż za konkurencyjne modele Philips, Samsung czy LG o parametrach bardzo podobnych do omawianego AG Neovo. Obawiam się jednak, że podobieństwo na papierze się kończy. Porównałem monitor Neovo do jednego z modeli Philipsa kosztującego około 1050zł charakteryzującego się identycznymi parametrami jak A-17S za wyjątkiem jasności wynoszącej 250cd/m^2. Obraz na wyświetlaczu Philipsa charakteryzował się nieporównywalnie lepszym kontrastem i przejrzystością przy jednoczesnym minimalnie lepszym odwzorowaniu barw.

Niemniej jednak osoby które chcą monitor zaprzęgnąć do pracy biurowej i nie stawiają mu nawet średnich wymagań powinny być zadowolone ze współpracy z nowym modelem AG Neovo.

Można by było jeszcze wymienić takie niedostatki jak brak regulacji wysokości wyświetlacza, brak DVI czy np. HUBa USB. Jednak należy pamiętać, że to jest najprostszy i tani produkt, trudno wymagać pałacu w cenie szopy.


poprzednia strona (O monitorze...)    -   następna strona (Opinia i podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Prosty i płaski - test monitora LCD AG Neovo AGM A-17S
 
 » O monitorze...
 » Opinia i podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

CONNECT      CONNECT