Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | TESTY: Trójca dla Athlona 64: Abit, EPoX i Gigabyte
    

 

TESTY: Trójca dla Athlona 64: Abit, EPoX i Gigabyte


 Autor: Lancer | Data: 24/08/04
     

Testy

Nim przejdziemy do części tabelkowej napomnę o rzeczywistym taktowaniu procesora na testowanych płytach. U Gigabyte zegar szyny "FSB" wyniósł 202MHz, zaś u Abita KV8Pro 204MHz. W efekcie nasz procesor zamiast 2GHz, na płycie Abita miał 2040MHz (podobnie jak KV8-MAX3). Lepiej sprawił się EPoX taktując Athlona częstotliwością 2010MHz.

By porównanie było ciekawsze dodane zostały wcześniej testowane płyty na starszych chipach. nForce 3 150 reprezentował AOpen AK89 MAX, a K8T800 Abit KV8 MAX3.

Wart napomnienia jest drobny feler płyty Abita opartej o nowy chipset VIA. Płyta nieprawidłowo rozpoznawała mnożnik procesora i mimo informacji iż przydziela mu wartość 10, ten w rzeczywistości wynosił 9. Przed każdym benchmarkiem musiałem dokonać korekty ustawienia programem ClockGen. Co ciekawe Cachemem i tak rozpoznawał procesor jako układ 1,8GHz jednocześnie wykazując niższe rezultaty niż reszta płyt. Podobnie było z Sandrą. Wyniki testów z tych programów wskazują właśnie na fakt posiadania układu 1,8, a nie 2GHz.

Różnica wydajnościowa dzieląca VIA 8K8T800 od najnowszej wersji z przyrostkiem Pro jest niewielka, bierze się w zasadzie z różnic powstałych na poziomie samych płyt. Z kolei nowy nForce posiada poprawioną wydajność w stosunku do poprzednika i może skutecznie rywalizować z produktami konkurencji, niejednokrotnie je wyprzedzając. Nie każdy program jednak podnosi korzyści z przyspieszonej szyny HTT. Nie można jednak tej różnicy brać poważnie, a raczej należy po prostu przyrównać oba produkty do tej samej klasy wydajnościowej.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TESTY: Trójca dla Athlona 64: Abit, EPoX i Gigabyte
 
 » VIA K8T800 Pro
 » NVIDIA nForce3 250
 » Abit KV8 Pro
 » EPoX 8KDA3J
 » Gigabyte GA-K8NSNXP
 » Testy
 » Podkręcanie
 » 1GHz HT
 » Użytkownika wrażenia końcowe
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »