Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Testy Nikon 3200 | Nikon 4100 | BenQ C40
    

 

Testy Nikon 3200 | Nikon 4100 | BenQ C40


 Autor: NimnuL | Data: 18/08/04

Numerologia, bateria

Trochę liczb na koniec. Prędkość aparatu ma znaczenie, szczególnie opóźnienie migawki i AF, oto jak prezentują się w tej dziedzinie omawiane aparaty. Wyniki opracowane na podstawie średniej z kilku pomiarów lub zakresu średnich.

* czas zmierzony, gdy flash był włączony
** zależy, czy wcześniej lampa zabłysła pełnym błyskiem, czy nie

Tutaj od grupy wyraźnie odstaje aparat BenQ. Bardzo duże opóźnienie migawki i nastawianie ostrości sprawia, że fotografowanie poruszających się obiektów staje się nie lada wyzwaniem. Czasy zmierzone w Nikonach są na przeciętnym poziomie, opóźnienie migawki jest małe, rozpiętość opóźnienia autofokusa dość spora.- Żywotność baterii

Pomiar obejmował robienie naprzemiennie (z zoomem i bez) 2 zdjęć bez lampy błyskowej i jednego z fleshem aż do wyczerpania baterii. Potem wyłączenie aparatu na 2 godziny i ponowny cykl robienia zdjęć. 132 zdjęcia to wynik jaki otrzymałem po próbach z aparatem BenQ DC C40 na akumulatorkach 1800mAh.

Aparat Nikon Coolpix 4100 testowany był na dostarczonym seryjnie akumulatorku 2000mAh. Ilość zdjęć jakie udało mi się wykonać to dokładnie 445 co jest wynikiem znakomitym, biorąc pod uwagę, że są to tylko dwa ogniwa. Coolpix 3200 pracował na akumulatorkach 1800mAh i wykonał 307 zdjęć. Z powodzeniem więc biorąc jeden z Nikonów nawet na dłuższą wycieczkę, jeden komplet ogniw powinien wystarczyć.

Wynik aparatu BenQ nie jest zadowalający, nie ma mowy o nawiązaniu kontaktu wzrokowego z konkurencją w tej próbie.

Wspominałem o możliwości robienia zdjęć seryjnych omawianymi w tym teście aparatami. Poniżej trochę liczb które dadzą pełen obraz o tej konkurencji.

Ilość oraz prędkość zdjęć w serii może nieco różnić się w zależności od warunków oświetleniowych i złożoności sceny. Mój test obejmował średnio złożoną scenę w dobrych warunkach oświetleniowych. Aparat BenQ po przełączeniu w tryb zdjęć seryjnych automatycznie wymuszał wielkość zdjęcia 1024x768, nie istniała możliwość jej zwiększenia.

Wewnętrzna pamięć dostępna we wszystkich aparatach o pojemności nieco ponad 14MB nie wystarczy na długie sesje fotograficzne. Pamięci zabraknie bardzo szybko, nawet jeśli użyjemy niższych rozdzielczości.

Fotografowana była ta sama scena. Jak widać najmniejszy stopień kompresji zastosowano w aparacie BenQ. Oba aparaty Nikona mają podobny współczynnik skompresowania fotografii.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy Nikon 3200 | Nikon 4100 | BenQ C40
 
 » Cyfrolandia
 » Pod lupą...
 » Nikon Coolpix 3200 vs 4100
 » BenQ DC C40
 » Menu i możliwości w Nikonach
 » Menu i możliwości w BenQ
 » Uchwycone w kadrze
 » Numerologia, bateria
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »