Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Testy OCZ Neural Impulse Actuator - "Czytnik myśli"
    

 

Testy OCZ Neural Impulse Actuator - "Czytnik myśli"


 Autor: Skipper | Data: 28/12/08

Dzień 6 - problemów ciąg dalszy

Opowieść o żarówce

Na przełomie XIX i XX wieku w Nowym Yorku żył Thomas Alva Edison, jeden z najbardziej twórczych wynalazców na świecie. Zasłynął on głównie dzięki wynalezieniu żarówki. Droga do tego odkrycia nie była jednak łatwa: zanim udało mu się wreszcie znaleźć substancję, która pozwoli na dostatecznie długie i intensywne dostarczanie światła, próbował tego dokonać na tysiące różnych sposobów, większość z nich kończyła się niepowodzeniem. Gdy po kilkuset próbach z zastosowaniem różnych materiałów zapytano go o to, co czuje w obliczu kolejnej nieudanej próby, on odparł:

"Nie odniosłem porażki. Odkryłem tylko kolejny sposób niewynalezienia żarówki".

Był optymistyczny, zdeterminowany i pewny siebie, co w rezultacie pozwoliło mu osiągnąć sukces i uznanie całego świata. Dla wielu osób do dziś jest wzorem determinacji i dowodem na to, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko czegoś się bardzo chce. Ale dość o historii, czas wrócić do "czytnika myśli", czyli OCZ NIA.

Największym problemem podczas użytkowania urządzenia był zbyt wysoki poziom sygnałów, co uniemożliwiało poprawną kalibrację i wykrycie tych sygnałów, które powinny być przez sensory odczytane. Przed przystąpieniem do grania za pomocą "czytnika myśli" konieczne było znalezienie sposobu, by ten sygnał obniżyć. Pierwszy odruch każe poszukać rozwiązania w instrukcji obsługi. Jak wspomniałem już jednak wcześniej, nie ma w niej żadnych przydatnych informacji. Drugim krokiem było poszukanie pomocy w Internecie. Na stronie producenta zamieszczono jeden, bardzo pomocny film, na którym twórca urządzenia wyjaśnia, iż fale elektromagnetyczne, których źródłem są domowe urządzenia, takie jak kuchenki mikrofalowe, czy ładowarki do telefonów, mogą zakłócać pracę NIA właśnie poprzez zawyżanie poziomu sygnału. Wskazał dwa rozwiązania tego problemu. Albo można wyłączyć te "przeszkadzajki", z prądu, albo dotknąć przetwornika sygnału, dzięki czemu zostanie on uziemiony. Rzeczywiście... dotknąłem, a poziom sygnału spadł. Nie jestem jednak zachwycony, gdyż spadł jedynie do połowy, czyli wciąż był o wiele za wysoki. Próba kalibracji, potem program testowy - było lepiej, ale nadal nie dało się z urządzenia korzystać. Nie mówiąc już o konieczności ciągłego dotykania przetwornika, co zajmowało przynajmniej jedną rękę. W tej sytuacji musiałem poszukać w domu sprzętów, które mogły być przyczyną problemu. Tutaj właśnie zaczyna się "Wyzwanie Edisona", próba wytrzymałości, dla najbardziej zdeterminowanych.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy OCZ Neural Impulse Actuator - "Czytnik myśli"
 
 » Wstęp
 » Dzień 1 - pierwszy kontakt
 » Dzień 6 - problemów ciąg dalszy
 » Kolejny sposób nierozwiązania problemu, czyli "Edison's Challenge"
 » Klikajcie, a znajdziecie...
 » Dzień 14 - Na gry czas najwyższy!
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »