Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test wysokowydajnych pamięci DDR2 OCZ i Patriot
    

 

Test wysokowydajnych pamięci DDR2 OCZ i Patriot


 Autor: Lancer | Data: 29/01/07
     

Benchmarki

Benchmarki postanowiłem przeprowadzić na płycie ECS. Co prawda chipset NVIDII ustępuje nieco wydajnością konkurentowi ze stajni Intela, ale za to umożliwia regulację timingu Command Rate. Jest to o tyle ważne, że platynowy model OCZ PC2-6400 jest certyfikowany do pracy z tym parametrem ustawionym na wartość 1T (co jednak nie wyklucza możliwości i faktycznej umiejętności pracy innych pamięci z CR 1T ;). Ten często pomijalny fakt, jak się okaże będzie miał znaczący wpływ na wydajność systemu.

Zobaczymy na kilku najbardziej zależnych od przepływności pamięci aplikacjach, jak wygląda zależność wydajności od timingów i zegara pamięci.

Poszczególne komórki pozwalają wyraźnie przeanalizować wpływ opóźnień na szybkość na wydajność systemu pamięci. Różnice w obrębie pamięci taktowanych zegarem 800MHz są raczej niewielkie. Poważniejsze i warte uwagi różnice można zauważyć tylko przy porównaniu najniżej i najszybciej taktowanych pamięci. Szczególnie różnica z SuperPi i WinRAR są duże. Szczerym jednak będąc, w codziennym użytkowaniu nie ma to wielkiego znaczenia. Wart uwagi jest jednak jeden przypadek. Chodzi o sytuacje Platynowego modelu OCZ. Przestawienie opcji Command Rate z 2 na 1 cykl daje wzrost wydajności wart więcej, niż dodanie dodatkowych 200MHz do zegara pamięci. Niestety z uwagi na ograniczenia kontrolera pamięci w praktyce chipset nie pracuje poprawnie jeśli wartość Command Rate 1T ustawimy dla pamięci taktowanych zegarem 900MHz. Przy 1000MHz ustabilizowanie systemu z czasem 1T jest niemożliwe.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test wysokowydajnych pamięci DDR2 OCZ i Patriot
 
 » Słowo przed testami
 » Patriot PC2-5300 Signature Line
 » Patriot PC2-6400 Eased Latency Kit
 » Patriot PC2-6400 Low Latency Kit
 » OCZ PC2-6400 Platinum Edition
 » OCZ PC2-6400 Special Ops Edition Urban Elite
 » Patriot PC2-8000 XBL
 » OCZ PC2-8000 Titanium Alpha VX2
 » Benchmarki
 » Zakończenie
Wyświetl komentarze do artykułu »