Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Panasonic TX-32LX70P - test telewizora LCD
    

 

Panasonic TX-32LX70P - test telewizora LCD


 Autor: NimnuL | Data: 15/06/07

Panasonic TX-32LX70P - test telewizora LCDZabawne, że jeszcze nie wszyscy wierzą w ewolucję, pomimo tego, że jest ona powszechną teorią naukową. Proces ten dotyczy nie tylko świata przyrody, lecz także techniki. Postępowi uległy również klasyczne telewizory CRT. Dzisiaj takie konstrukcje są już na wymarciu. Na ich miejscu pojawiły się natomiast dwa nowe "gatunki": telewizory LCD oraz plazmowe. W niniejszym artykule zaprezentuję Wam przedstawiciela pierwszego z nich. Model TX-32LX70P to nowość w ofercie firmy Panasonic. Wyposażony jest on w nowoczesną matrycę o rozdzielczości WXGA (1366x768) i przekątnej 32'', a także najnowsze rozwiązania mające zapewnić możliwie najlepszy obraz. Zapraszam.

Cechy zewnętrzne

Wyposażenie podstawowe w istocie jest podstawowe i obejmuje pilota zdalnego sterowania wraz z kompletem baterii, instrukcję obsługi oraz gwarancję. Z pozoru jest skromnie, jednak czy można oczekiwać czegoś więcej?


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Telewizor Panasonic o tajemniczym oznaczeniu TX-32LX70P to konstrukcja z głośnikami umieszczonymi pod ekranem. Dzięki temu szerokość telewizora nie jest duża, a wyświetlacz znajduje się wyżej. To wygodne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy telewizor stoi na niskim stoliku. Według mnie projektanci wykazali się dobrym smakiem przy tworzeniu tego telewizora. Srebrne dodatki nadają delikatności i nowoczesności. Wzornictwo jest jednocześnie proste i bardzo eleganckie. Na przedzie znajduje się tylko jedna dioda, która delikatnie świeci kolorem czerwonym, gdy telewizor jest w trybie uśpienia oraz ledwo widocznym kolorem zielonym, gdy sprzęt jest uruchomiony. Dzięki temu, podczas oglądania żadne zbędne światełka nie będą nas rozpraszać. Dodatkowo z przodu umieszczono czujnik IR oraz C.A.T.S (Contrast Automatic Tracking System - czyli system automatycznego dostosowania kontrastu do panujących warunków otoczenia).


(kliknij, aby powiększyć)

Niewielki stojak umożliwia swobodny obrót telewizora do 15 stopni w jedną lub drugą stronę.


(kliknij, aby powiększyć)

Powierzchnia wyświetlacza jest matowa, co w dużym stopniu eliminuje odblaski i odbicia w ekranie.


(kliknij, aby powiększyć)

Na górze jest kilka przycisków membranowych sterujące podstawowymi funkcjami oraz włącznik zasilania.


(kliknij, aby powiększyć)

Na prawym boku zamontowano niewielki panel z gniazdami wejściowymi S-video, Composite Video oraz Audio. Jest tu również wyjście słuchawkowe. Wolałbym jednak, aby gniazdo słuchawkowe było umieszczone z przodu, a nie z boku. Gwałtowne szarpnięcie za przewód (a o to przecież nie trudno) spowodowałoby wtedy odłączenie słuchawek, a nie poważne uszkodzenie portu lub wtyczki lub przy odpowiedniej dawce pecha, zrzucenie telewizora z szafki.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Pokaźniejszy zestaw gniazd znajduje się na tylnej ściance. Zaczynając od lewej strony mamy tu do dyspozycji gniazdo antenowe, dwa porty SCART, wejście VGA, wyjście stereo dla dźwięku oraz wejście Component Video i Audio. Nie zabrakło także nowego interfejsu jakim jest HDMI, tutaj w postaci dwóch portów.


(kliknij, aby powiększyć)

Zasilany dwoma ogniwami AA pilot charakteryzuje się kanciastymi kształtami, pomimo tego dobrze leży w dłoni. Jest odpowiednio wyważony, a przyciski są duże i pogrupowane w wygodne sekcje. Wiązka sygnału sterującego mogłaby być jednak silniejsza. Co prawda nie będziemy zmuszeni precyzyjnie celować pilotem w telewizor, jednak nie odbijemy sygnału od ścian czy sufitu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że tym pilotem można sterować także odtwarzaczem DVD lub VCR, oczywiście tylko marki Panasonic.

Jakości wykonania zarówno pilota jak i samego telewizora nie mogę nic złego zarzucić. Zresztą jak sądzę nikt nie spodziewał się, że będzie inaczej. Użyte materiały są solidne i bardzo dokładnie wykończone. Po prostu widać, że to markowy i dobry sprzęt.

poprzednia strona (Cechy zewnętrzne)    -   następna strona (Specyfikacja)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Panasonic TX-32LX70P - test telewizora LCD
 
 » Cechy zewnętrzne
 » Specyfikacja
 » Cechy wewnętrzne
 » Podczas seansu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »