Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Panasonic TX-32LX70P - test telewizora LCD
    

 

Panasonic TX-32LX70P - test telewizora LCD


 Autor: NimnuL | Data: 15/06/07
     

Specyfikacja

Najnowszy produkt marki Panasonic charakteryzuje się bardzo atrakcyjnymi parametrami technicznymi. Wysokie współczynniki jasności i kontrastu, rewelacyjne kąty widzenia, krótki czas reakcji oraz duża rozdzielczość wyświetlacza powinny złożyć się na bardzo dobre wrażenia podczas seansu. To jak jest w rzeczywistości, przedstawię niebawem.

Do konstrukcji tego telewizora użyto panelu wyprodukowanego przez firmę IPS Alfa.
Wyświetlacz został wykonany w najnowszej technologii IPS-Pro (jednej z odmian In-Plane Switching). Odmiana ta została opracowana z myślą o telewizorach LCD.
W teorii jej potencjał jest bardzo duży. Umożliwia ona uzyskanie jeszcze większej jakości jak w dotychczasowych rozwiązaniach. IPS-Pro jest w stanie wygenerować o około 50% wyższy kontrast i jasność niż w technologii S-IPS. Wspomniane współczynniki,mają być nawet trzykrotnie wyższe niż te uzyskiwane w pierwotnych konstrukcjach IPS. Poprawa uległa także w kącie widzenia. Współczynnik kontrastu ma wynosić przynajmniej 100:1 przy dowolnym kącie, w porównaniu do 10:1 uzyskiwanych przez klasyczne rozwiązania.

Znającym język angielski polecam lekturę: www.ips-alpha.co.jp.
Prosty słowniczek pojęć dotyczących paneli LCD znajdziecie pod adresem: www.lcdinfo.pl

Czym natomiast jest IPS? To jedna z odmian technologii TFT LCD. Zwana jest również jako In-Plane Switching, a opracowana wspólnie przez firmy Hitachi oraz NEC. Jak to działa?

Po podaniu napięcia na elektrody, cząsteczki układają się równolegle do podłoża. Jeśli natomiast na punkt matrycy nie zostanie przyłożone żadne napięcie, kryształy pozostaną nie skręcone. Filtry są polaryzowane pod kątem 90 względem siebie, wskutek czego światło nie zostanie przez nie przepuszczone. Dzięki temu czerń będzie bardzo głęboka. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że uszkodzenie tranzystora spowoduje, iż piksel będzie czarny, a nie biały jak w innych technologiach. Wobec tego taki uszkodzony punkt będzie mniej widoczny. Po podaniu napięcia kryształy przekręcają się o 90 soptni, ustawiając się zgodnie z polaryzatorem, tym samym umożliwiając światłu przejście przez filtr.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Panasonic TX-32LX70P - test telewizora LCD
 
 » Cechy zewnętrzne
 » Specyfikacja
 » Cechy wewnętrzne
 » Podczas seansu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »