Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test trzech pasywnych kart Asusa
    

 

Test trzech pasywnych kart Asusa


 Autor: DYD | Data: 30/08/06

Asus EN 7600GT Silent

Ten model zbudowano na popularnym układzie nVidia GeForce 7600GT. Jeśli jeszcze parametry nie wbiły się Czytelnikom w pamięć, krótkie przypomnienie specyfikacji:

Karta posiada 256MB pamięci typu DDR3, umieszczone w czterech kościach pamięci Samsunga (o czasie dostępu 1.4ns, seria K4J52324QC-BC14) ułożonych wokół rdzenia graficznego. W modelu EN 7600GT Silent częstotliwości odpowiednio kształtują się na poziomie 560/700 MHz (rdzeń/pamięci), a więc tyle samo co referencyjne ustawienia dla 7600GT. Karta nie wymaga dodatkowego zasilania PCI-Express. EN 7600GT Silent posiada dwa złącza DVI oraz wyjście telewizyjne i Composite ze wsparciem HDTV. Jest wsparcie dla technologii ASUS Splendid.

Pudełko oprócz samej karty, zawiera skróconą instrukcję (w tym w języku polskim). Oprócz tego znajdziemy dwie przejściówki DVI, kable do wyjścia TV. Z oprogramowania mamy sterowniki w wersji Asus ForceWare 83.91, zestaw firmowy aplikacji Asusa (SmartDoc do podkręcania karty, Video Security, GameFace Messenger, GameLiveShow) oraz pełną wersję KingKonga. Także za brakło jakiegoś playera DVD.

Ten model wyposażony został już w bardziej zaawansowany system pasywnego chłodzenia, oznaczony przez Asusa jako SilentCool 2. Składa się z kilku elementów. Mały radiator na rdzeniu połączony jest poprzez jedna rurkę termoprzewodzącą typu heatpipe z dużym radiatorem umieszczonym z tyłu karty. Z kolei druga rurka heatpipe łączy radiator na rdzeniu z ruchomym radiatorem umieszczonym na górze karty. Ten z kolei można przesunąć swobodnie o 90% w kierunku procesora. Całość wykonana jest z aluminium. System dobrze odprowadza temperaturę, nie nagrzewa się ekstremalnie, temperatury wahały się w przedziale od 55 stopni do 66 stopni przy dużym obciążeniu. Dzięki ruchomemu radiatorowi, można skierować go nad wiatrak procesora, który dzięki temu będzie "dmuchał" w jego stronę, tym samym częściowo go schładzając.

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Karta posiada 3 letnią gwarancję, jej sugerowana cena detaliczna wynosi 739 PLN.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test trzech pasywnych kart Asusa
 
 » Asus EAX1600XT Silent
 » Asus EN 7600GT Silent
 » Asus EN 7600GS TOP Silent 512
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »