Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test trzech pasywnych kart Asusa
    

 

Test trzech pasywnych kart Asusa


 Autor: DYD | Data: 30/08/06

Asus EN 7600GS TOP Silent 512

Z procesorem graficznym NVidii 7600GS także już się poznaliśmy, ale w celu przypomnienia tradycyjnie specyfikacja techniczna:

Na uwagę zasługuję fabryczny, lekki overclocking karty Asus EN 7600GS TOP Silent. Wskazuje na to dodatek w nazwie TOP, który w produktach Asusa oznacza firmowe Turbo doładowanie. W tym modelu częstotliwości odpowiednio kształtują się na poziomie 550/475 MHz (rdzeń/pamięci), a wiec więcej niż w referencyjnym 7600GS. Karta posiada aż 512MB pamięci, jednak typu DDR2 z czasem dostępu 2.0ns, ułożonych wokół rdzenia graficznego, na tylnej części karty. Karta nie wymaga dodatkowego zasilania PCI-Express. EN 7600GS TOP Silent posiada złącze DVI i VGA, wyjście telewizyjne i Composite ze wsparciem HDTV. Także ta karta wspiera technologię ASUS Splendid.

W zestawie znajdziemy oprócz samej karty, instrukcję instalacji, kabelki video, przejściówkę DVI oraz oprogramowanie: sterowniki, zestaw firmowy aplikacji Asusa (SmartDoc do podkręcania karty, Video Security, GameFace Messenger, GameLiveShow) oraz trzy gry w Bonus Gamepacku - Savage, BillyBlade i Mashed. Także tradycyjnie brak playera DVD.

Model EN 7600GS TOP Silent 512MB DDR2 także posiada ciekawy system pasywnego chłodzenia. Trzeba dodać, że karta zbudowana jest w oparciu o technologię Asus ReverseCool. Polega ona na umieszczeniu procesora graficznego na tylnej stronie karty. Także pamięci są tam umieszczone i przykryte dużym aluminiowym radiatorem. Dodatkowo, duży radiator posiada odchylaną część aluminiowych żeberek, które pod odchyleniu będą chłodzone wiatraczkiem z procesora. Podobnie więc jak w poprzednim modelu system dobrze odprowadza temperaturę (wahała się ona w zakresie od 55 stopni do 65 stopni przy dużym obciążeniu), a dzięki ruchomemu radiatorowi wiatrak procesora częściowo schładza radiator karty.

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Karta posiada 3 letnią gwarancję, jej sugerowana cena detaliczna wynosi 569 PLN.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test trzech pasywnych kart Asusa
 
 » Asus EAX1600XT Silent
 » Asus EN 7600GT Silent
 » Asus EN 7600GS TOP Silent 512
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »