Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test trzech pasywnych kart Asusa
    

 

Test trzech pasywnych kart Asusa


 Autor: DYD | Data: 30/08/06
     

Podsumowanie

Spójną cechą pozytywną trzech testowanych modeli jest cisza, dzięki wykorzystaniu sporych rozmiarów radiatorów i technologii heatpipe. Jeśli więc cisza jest priorytetem, a niekoniecznie super wydajność, warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać, że w komputerze mieszczą się inne generatory hałasu oraz, że taki pasywny system w przypadku braku odpowiedniego przepływu powietrza zwiększa temperaturę znajdującą się w obudowie.

Wyniki testów wskazały, że model EAX1600XT Silent zbudowany na układzie Radeon X1600XT w cenie około 579 zł raczej nie będzie dobrym wyborem. Na plus tego modelu można jedynie uznać wejście Video, którego konkurencja nie posiada. Tańszy od niego model EN 7600GS TOP Silent wyposażony w 512MB pamięci i lekko firmowo podkręcone zegary bije go zdecydowanie w testach. Z kolei model EN 7600GT Silent 256MB, zwycięzca wszystkich testów, jest jednakże sporo droższy od pozostałych modeli. Aktualnie ceni się w okolicy 739 zł - sporo więcej, patrząc na różnice w wydajności. W kartach z układami NVidii na uwagę zasługują dobrze skonstruowane systemy chłodzenia. Ich temperatura nie budzi grozy a modyfikowany system radiatorów dodatkowo podnosi ich funkcjonalność.

TwojePC - OK!
ASUS EN 7600GS TOP Silent 512MB

Za dobrą wydajność, sprawny system pasywnego chłodzenia i atrakcyjną cenę przyznajemy oznaczenie TwojePC OK! produktowi EN 7600GS TOP Silent 512MB


poprzednia strona (Testy)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test trzech pasywnych kart Asusa
 
 » Asus EAX1600XT Silent
 » Asus EN 7600GT Silent
 » Asus EN 7600GS TOP Silent 512
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

ASUS Polska      ASUS Polska