Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Przegląd kart PCI-Express. Część I. Produkty do 1000 zł
    

 

Przegląd kart PCI-Express. Część I. Produkty do 1000 zł


 Autor: Kris | Data: 24/02/05
     

[Dodatek] HIS Radeon X700Pro 256MB VIVO ICEQ

  

  

  

  

  

  


(kliknij, aby powiększyć)

HIS ICEQ jest bogatym zestawem, stanowiącym bezpośrednią konkurencję dla testowanego wcześniej Sapphire serii Toxic. Podstawowym wyznacznikiem tych kart jest zastosowanie dedykowanej wersji chłodzenia Silencer firmy Arctic Cooling. Zarówno pudełko, jak i obudowa chłodzenia występują w "arktycznej" kolorystyce, która chyba trochę "gryzie" się z czerwienią laminatu. Użyto nieco starszej wersji Silencera z większym aluminiowym radiatorem. Chłodne powietrze zasysane jest przez podświetlany na niebiesko wentylator spoza obudowy, przez dedykowanego śledzia. Daje to największą efektywność chłodzenia rdzenia graficznego, choć czasem potrafi nieco podgrzać wnętrze obudowy. Karta jest wyraźnie lepiej wyposażona od Sapphire Toxic. Mamy 256MB pamięci GDDR3 (oczywiście zaopatrzonej w dodatkowe radiatorki) oraz wejście wizyjne. Nie zabrakło też żadnej przejściówki, co daje komplet możliwości podłączeń ekranów zewnętrznych (łącznie z różnicowym - HDTV). W związku z tym, że i kwestię oprogramowania potraktowano bezkompromisowo produkt HISa jest jednym z najdroższych Radeonów serii X700 na rynku.

W kwestii podkręcania HIS ICEQ nie odbiega od innych testowanych kart serii X700.

17-stoprocentowy wzrost średniego framerate może nie rzuca na kolana, ale jest to wartość, którą w niektórych przypadkach jesteśmy w stanie odczuć w czasie gry.

W recenzji kart PCI-Express użyłem w testach serii X700 sterowników ATI Catalyst 5.1. Przy okazji sprawdzenia kolejnego produktu tej klasy postanowiłem zrobić małe, dodatkowe porównanie wyników testów w stosunku do najnowszej wersji Catalyst, oznaczonej numerem 5.6.

Jak widać, w niektórych przypadkach różnica jest znacząca. Chciałbym zwrócić szczególną uwagą na FarCry oraz LockOn. Spośród testowego zestawu te właśnie gry realnie zachowują się zdecydowanie lepiej. W przypadku LockOn różnica "wyszła" na minimalnym framerate demka testowego. FarCry natomiast, zgodnie z tym co wcześniej sugerowałem, wyraźnie był "tłamszony" na tych kartach konkretnym kiksem sterowników, co z resztą zostało poprawione już w wersji 5.2. Różnica w wynikach testów nie powoduje, że Radeon X700Pro stał się kartą wydajniejszą od GeForce 6600GT, ale dzięki poprawionym sterownikom wyraźnie zmniejszył się dystans dzielący go od karty nVidia.

  
ATI Catalyst 5.6 (kliknij, aby powiększyć)

Nie ulega wątpliwości, że HIS X700Pro 256MB VIVO ICEQ jest produktem niszowym. Choć karta poradzi sobie z każdą grą dostępną na rynku, to nałogowy gracz, znajdzie w tej cenie propozycję, która lepiej sprawdzi się w tym zastosowaniu. W przypadku HIS ICEQ płacimy za znakomite, ciche chłodzenie (w najlepiej wyciszonych pecetach słychać jedynie typowy dla Silencerów delikatny terkot łożyska) oraz komplet bardzo dobrych jakościowo wyjść oraz wejść wizyjnych. Produkt wydaje się interesującą propozycją jako element domowego zestawu multimedialnego, podłączonego do wysokiej klasy wyświetlacza telewizyjnego (najlepiej przez gniazda różnicowe lub DVI). Tym bardziej, że po sprawdzeniu szeregu kart muszę przyznać, że Radeony mają lepszą jakość wyjść TV od konkurencyjnych produktów GeForce.

TwojePC - OK!


poprzednia strona (Podsumowanie)    -   następna strona ([Dodatek] HIS Radeon X700Pro 256MB VIVO ICEQ)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd kart PCI-Express. Część I. Produkty do 1000 zł
 
 » Wstęp
 » Sprzęt testowy i nowości
 » Zestawienie
 » GeForce PCX5300: Gigabyte
 » GeForce PCX5750: Albatron
 » GeForce PCX5900: Gigabyte
 » GeForce 6200TC: nVidia (2x)
 » GeForce 6200: Leadtek
 » GeForce 6600: Prolink (2x)
 » GeForce 6600GT: Prolink
 » Radeon X300SE: Gigabyte
 » Radeon X300: GeCube
 » Radeon X600Pro: Abit
 » Radeon X600Pro: Sapphire
 » Radeon X600XT: Sapphire
 » Radeon X700: Gigabyte
 » Radeon X700Pro: Sapphire
 » Radeon X700Pro: Sapphire TOXIC
 » Testy gier
 » Testy dodatkowe
 » Podkręcanie
 » Uczta numerologa
 » Podsumowanie
 » [Dodatek] HIS Radeon X700Pro 256MB VIVO ICEQ
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

GIGABYTE Polska      GIGABYTE Polska

ABIT Polska      ABIT Polska

Sapphire, Inc.      Sapphire, Inc.

ALBATRON Technology Co      ALBATRON Technology Co

Action Sp. z o.o.      Action Sp. z o.o.

NVIDIA      NVIDIA