Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test 13-stu flashy PenDrive 1GB
    

 

Test 13-stu flashy PenDrive 1GB


 Autor: DYD | Data: 17/08/06
     

Mode Com IO 1GB

Mod Com (www.modecom.pl) kojarzy się głównie z obudowami i zasilaczami. Firma wkracza jednak na nowe rejony, czego dobrym przykładem jest testowany pendrive Mod Com IO 1GB. Na razie to jedyny model w ofercie, dostępny w czterech wersjach pojemnościowych: 128MB, 256MB, 512MB oraz 1GB.

Na wyposażeniu modelu IO 1GB znalazła się instrukcja obsługi w języku polskim, mini płytka CD z oprogramowaniem, niebieska tasiemka w roli smyczy oraz 1-metrowy przedłużacz USB.

Na oprogramowanie znajdujące się na mini płycie CD składa się sterownik dla Windowsa 98, dodatkowe instrukcje oraz aplikacja U-Storage. Dzięki tej aplikacji pendrive IO zyskuje kilka dodatkowych funkcji. Można dzięki niej utworzyć specjalną dodatkową partycję, dostępną jedynie na hasło. Do wyboru mamy trzy możliwości: partycje publiczną, partycję publiczną plus prywatną (na hasło) lub partycję tylko prywatną. Wielkość partycji w megabajtach ustawiamy w specjalnym okienku. Bez hasła pliki są niewidoczne dla użytkownika. Po wpisaniu hasła mamy dostęp do partycji prywatnej i pojawia się ikonka w zasobniku tray, po klilknięciu w którą wylogowujemy urządzenie z systemu. Hasło może być dowolne, bez żadnych wytycznych, co do ilości czy rodzaju znaków. Poprzez U-Storage zawsze można utworzyć nową partycję, nawet jak zapomnimy hasła, oczywiście tracąc wszelkie dane w urządzeniu.


U-Storage i tworzenie partycji


Ikona U-Storage LogOut po zalogowaniu się do partycji prywatnej

Inną funkcją aplikacji U-Storage jest stworzenie bootowalnego dysku typu USB-ZIP, działającego na płytach głównych wyposażonych w taką funkcję bootowania. Funkcja ta nie działa w systemie Windows 2000. Aby stworzyć Bootdisk USB-ZIP należy posiadać dyskietkę startową (floppy) z Windowsem 98. Dzięki temu aplikacja stworzy poprawnie działający Bootdisk USB-ZIP.


Boot Disk USB-ZIP

Obudowa IO jest plastykowa, dobrej jakości. Czarny plastyk jest matowy i nie zostawia odcisków. Obudowa wydaje się dość wytrzymała i upadek z biurka na pewno nie spowoduje uszkodzenia urządzenia. Budowa kształtem spłaszczonego jajka przypomina modele Patriota. Wtyczka schodzi przyjemnie i bez problemów. Dodatkowo Mode Com posiada przełącznik zabezpieczający przed zapisem - nie jest on zbyt precyzyjny, ale działa.

Pendrive wyposażony jest w delikatną niebieską diodę LED sygnalizującą działanie - powolne miganie przy bezczynności urządzenia oraz intensywne świecenie przy pracy.

Obudowy dostępne są w kolorach niebieskim, czarnym i czerwonym z szarym oznaczeniem. Wymiary: długość 73 mm, szerokość 23 mm, głębokość 13 mm. Waga 10g. Gwarancja wynosi 2 lata. Pojemność:
  • Mode Com IO 1GB = 1,043,038,208 bajtów = 994 MB


Opakowanie, plastykowy blister (kliknij, aby powiększyć)


Wyposażenie (kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


Pendrive podczas pracy ... (kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test 13-stu flashy PenDrive 1GB
 
 » Patriot Xporter XT
 » Mode Com IO 1GB
 » SanDisk Cruzer Micro 1GB
 » Kingston DataTraveler (5 modeli)
 » PQI Cool Drive (3 modele) i Card Drive U510
 » Kingmax Super Stick 1GB
 » Testy wydajności
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »