Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test 13-stu flashy PenDrive 1GB
    

 

Test 13-stu flashy PenDrive 1GB


 Autor: DYD | Data: 17/08/06
     

PQI Cool Drive (3 modele) i Card Drive U510

PQI (www.pqi.com.tw) ma w ofercie najwięcej różnych modeli pendrive'ów. Aktualna oferta liczy 21 modeli pogrupowanych na rodziny: Card Drive (przypominające karty kredytowe), Cool Drive, Traveling Disk, Smart Genie oraz Mr Flash. Poniżej przejrzymy się 4 przedstawicielom najpopularniejszej linii Cool Drive oraz jednemu z serii Card Drive.

PQI Cool Drive U320

Zaczynamy od sticka o oznaczeniu U320. W wyposażeniu tego modelu znajdziemy krótką instrukcję obsługi (bez języka polskiego), małą smyczkę na rękę czarnego koloru z logo PQI oraz przedłużacz USB o długości 60 cm. Pendrive zapakowany jest z plastykowy blister. Ten nieduży stick posiada plastykową obudowę koloru złotego ze srebrnym ruchomym "ogonkiem". Można do niego przyczepić dołączoną, małą smycz. U320 przypomina trochę ściśnięte i rozpłaszczone pióro (albo długopis), z charakterystyczną zatyczką, którą można sobie wpiąć np. w kieszeń koszuli czy marynarki. Zielona dioda powoli migając sygnalizuje działanie urządzenia. Dostępne pojemności U320 są w zakresie 512MB ~ 2GB.

PQI Cool Drive U320 posiada w sobie oprogramowanie zgodne ze standardem U3. Niestety, podobnie jak to miało miejsce przy opisywanym modelu SanDisk Cruzer Micro, tutaj także U3 nie funkcjonowało poprawnie. W systemie Windows XP SP2 PL po inicjacji urządzenia wyskakiwał komunikat o błędzie.


Błąd aplikacji

Tak więc przetestowanie dołączonego oprogramowanie, na które składały się U3 Smart-Ware, antywirus McAfee, Migo, klient e-mail oraz USafe było niemożliwe. Ogólny opis technologii U3 zamieściłem przy omawianiu modelu SanDisk Cruzer Micro, tam więc odsyłam zainteresowanych technologią U3, która na razie mocno kuleje na polskich Windowsach - na stronach U3 można doczytać się informacji, że szykowany jest patch poprawiający działanie na systemach polskim, węgierskim i chińskim Windows XP. Po uporaniu się z problemami U3 na polskich Windowsach wrócę do tematu.

Wymiary: długość 64.5 mm, szerokość 17 mm, głębokość 13.5 mm. Waga 10g. Gwarancja wynosi 3 lata. Pojemność:
  • PQI Cool Drive U320 1GB = 1,044,486,784 bajtów = 995 MB (minus 70.7 MB, które zajmuje oprogramowanie)


Opakowanie (kliknij, aby powiększyć)


Wyposażenie (kliknij, aby powiększyć)


PQI Cool Drive U320 (kliknij, aby powiększyć)


PQI Cool Drive U320 (kliknij, aby powiększyć)


PQI Cool Drive U320 (kliknij, aby powiększyć)


PQI Cool Drive U320 (kliknij, aby powiększyć)


Pendrive podczas pracy ... (kliknij, aby powiększyć)PQI Cool Drive U330

Kolejny egzemplarz ze stajni PQI, to Cool Drive U330. W jego wyposażeniu odnajdziemy podobnie jak powyżej krótką instrukcję obsługi (bez języka polskiego), małą smyczkę na rękę czarnego koloru z logo PQI oraz przedłużacz USB o długości 60 cm. Dołączona jest także pełnowymiarowa płyta CD z oprogramowaniem USB for Notebook oraz mała płyta CD ze sterownikiem dla Windowsa 98. Pendrive tradycyjnie zapakowany jest z plastykowy blister. Wyróżnia się obudową wykonaną z aluminium w kolorze grafitowym. Obudowa jest solidna i sprawia bardzo dobre wrażenie. Żółta dioda świeci się podczas podłączenia, zaś podczas działania - miga. Dostępne pojemności U330 są w zakresie 256MB ~ 4GB.

PQI Cool Drive U330 nie posiada w sobie oprogramowania. Na płycie można jednak odnaleźć software USB for Notebook w języku angielskim. Po uruchomieniu jego instalacji proszeni jesteśmy o podanie numeru seryjnego, dostępnego w instrukcji. Trzeba "wklepać" dość długi ciąg znaczków, po czym następuje aktywacja programu przez Internet. Po zakończeniu instalacji otrzymujemy dostęp do specjalnego panelu USB Notebook. Oto jakie posiada funkcje:
  • Dostęp do poczty Outlook Express - maile będą zapisywane na sticku. Można też skompresować maile.
  • Szybki dostęp do katalogu My Documents w urządzeniu.
  • Zapisywanie stron, haseł, ulubionych, historii, cookies w urządzeniu poprzez przeglądarkę IE. Pendrive będzie pamiętał zapisane parametry login/hasło i automatycznie wklejał w okno przeglądarki IE. Dane nie będą zapisywane w systemie, lecz na sticku.
  • Dostęp do specjalnego, zahasłowanego katalogu My Security Doc.
  • Opcja synchronizacji - dane, które nas interesują wybieramy w panelu - adress book, maile, ulubione z IE, katalogi z dokumentami, wybrane rodzaje pików. Można synchronizować w obydwie strony.
  • Informacja o wolnej i całkowitej pojemności pendrive'a.


USB for Notebook: Rejestracja i aktywacja


Ustanowienie hasła


Panel oprogramowania USB for Notebook


Kompresja e-mail


Automatycznie wstawianie login/hasło w IE


Zarządzanie hasłami w IE


Ustawienia synchronizacji


Ustawienia synchronizacjiWymiary: długość 67 mm, szerokość 17 mm, głębokość 8 mm. Waga 12g. Gwarancja wynosi 3 lata. Pojemność:
  • PQI Cool Drive U330 1GB = 1,039,876,096 bajtów = 991 MB


Opakowanie (kliknij, aby powiększyć)


Wyposażenie (kliknij, aby powiększyć)


PQI Cool Drive U330 (kliknij, aby powiększyć)


PQI Cool Drive U330 (kliknij, aby powiększyć)


PQI Cool Drive U330 (kliknij, aby powiększyć)


Pendrive podczas pracy ... (kliknij, aby powiększyć)PQI Cool Drive Pro-U339 Pro

Ten model posiada najbardziej klasyczny wygląd pendrive'ów ze stajni PQI. W takiej obudowie bowiem najczęściej spotyka się modele PQI. Kształt jest bardzo elegancki, zatyczka schodzi bardzo wygodnie, a czarna metalowa obudowa jest solidna i miła w dotyku. Na obudowie umieszczono srebrne logo PQI oraz także w srebrnym kolorze wartość pojemności sticka. Pendrive aktualnie występuje w pojemnościach od 256MB do 4GB. Wyposażenie Cool Drive Pro-U339 Pro jest takie same jak w modelu U330 - jest instrukcja obsługi (bez języka polskiego), mała smyczka na rękę czarnego koloru z logo PQI oraz przedłużacz USB o długości 60 cm. Jest też dołączona płyta CD z oprogramowaniem USB for Notebook oraz mała płyta CD ze sterownikiem dla Windowsa 98. Pendrive zapakowany jest z plastykowy blister. Żółta dioda świeci się podczas podłączenia, zaś podczas działania urządzenia - miga. Oprogramowanie jest identyczne jak w produkcie U330, więc zainteresowanych opisem odsyłam powyżej.

Wymiary: długość 68 mm, szerokość 19 mm, głębokość 9 mm. Waga 13g. Gwarancja wynosi 3 lata. Pojemność:
  • PQI Cool Drive Pro-U339 Pro 1GB = 1,039,876,096 bajtów = 991 MB


Opakowanie (kliknij, aby powiększyć)


Wyposażenie (kliknij, aby powiększyć)


PQI Cool Drive Pro-U339 Pro (kliknij, aby powiększyć)


PQI Cool Drive Pro-U339 Pro (kliknij, aby powiększyć)


PQI Cool Drive Pro-U339 Pro (kliknij, aby powiększyć)


Pendrive podczas pracy ... (kliknij, aby powiększyć)PQI Card Drive U510

Pendrive o nazwie Card Drive i oznaczeniu U510 charakteryzuje się specyficznym wyglądem. Wymiarami przypomina kartę kredytową, jest od niej jedynie trochę grubszy (gubość wynosi 3mm) oraz cięższy (waży 23g w porównaniu do 5g tradycyjnej karty Visa Electron). Zapakowany już nie jest w blister, lecz w eleganckie pudełko. A w pudełku oprócz samej karty-pendrive'a równie eleganckie zamszowe etui (w kolorze brązu) z logo PQI i oznaczeniem modelu.

Obudowa U510 wykonana z solidnego aluminium - cała jest srebrna i z wierzchu posiada delikatne oznaczenia na dwóch przeciwstawnych rogach: PQI i 1GB. Z drugiej strony, w rogu umieszczono wtyk USB, który na tasiemce wychodzi z karty, aby podłączyć w ten sposób sticka do komputera. Konstrukcja wtyku jest w dość delikatna, ale przy odpowiednim użytkowaniu nie powinna się uszkodzić. Sam wtyk posiada małą, niebieską diodę LED, sygnalizującą pracę urządzenia.

Oprogramowanie wgrane jest w pendrive i też jest to USB for Notebook. Posiada te same funkcje co dwa modele powyżej, jednak zastosowano tutaj inny interfejs. Zdecydowanie zbyt wielki panel można na szczęście zmienić poprzez aktualizację oprogramowania ze strony PQI. Wówczas otrzymujemy o wiele milszy w obsłudze panel.


Hasło do uruchomienia panelu


Panel pierwotny, wgrany na kartę


Instalacja nowego oprogramowania


Nowy panel


Dodatkowe funkcje


Synchronizacja

Wymiary: długość 85 mm, szerokość 54 mm, głębokość 3 mm. Waga 23g. Gwarancja wynosi 2 lata. Pojemność:
  • PQI Card Drive U510 1GB = 1,016,807,424 bajtów = 969 MB


Opakowanie (kliknij, aby powiększyć)


PQI Card Drive U510 (kliknij, aby powiększyć)


PQI Card Drive U510 (kliknij, aby powiększyć)


PQI Card Drive U510 (kliknij, aby powiększyć)


PQI Card Drive U510 (kliknij, aby powiększyć)


PQI Card Drive U510 (kliknij, aby powiększyć)


PQI Card Drive U510 (kliknij, aby powiększyć)


Pendrive podczas pracy ... (kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test 13-stu flashy PenDrive 1GB
 
 » Patriot Xporter XT
 » Mode Com IO 1GB
 » SanDisk Cruzer Micro 1GB
 » Kingston DataTraveler (5 modeli)
 » PQI Cool Drive (3 modele) i Card Drive U510
 » Kingmax Super Stick 1GB
 » Testy wydajności
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »