Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Recenzja routera Cerberus ADSL
    

 

Recenzja routera Cerberus ADSL


 Autor: SebaSTS | Data: 19/11/04
     

Wrażenia

Jak dla mnie proces instalacyjny przebiegł bez problemów, dzięki dołączonemu oprogramowaniu na CD, więc uważam, że dystrybutor spisał się na medal. Tym bardziej, że jeszcze kilka miesięcy temu zadawałem pytania na Boardzie typu: jak połączyć ze sobą dwa komputery, czy jak podpiąć do sieci kolejny komputer. Bardziej zaawansowane funkcje powoli poznawałem z pomocą bardzo dobrze napisanego podręcznika użytkownika.

Niestety nie miałem dla Cerberusa godnego przeciwnika, więc jeśli chodzi o ustanowienie połączenia z Neostradą+ to Sagem F@st 800 E2L przy nim wysiada. Nigdy więcej dziwnych komunikatów o błędach w loginie, czy niedostępności urządzenia. Natomiast Cerberus bardziej się grzeje, choć na plus trzeba mu zaliczyć zasilacz transformatorowy, ciężki, solidny, a nie jakieś elektroniczne "badziewie".

Przyznam się, iż ogrom możliwości konfiguracyjnych Cerberusa, w porównaniu z oprogramowaniem serwowanym przez TP, z początku mnie przytłoczył. Jednak dość szybko się z nim oswoiłem, a konfiguracja przez przeglądarkę szybko okazała się idealnym rozwiązaniem - takim intuicyjnym. Gdy kończę wprowadzać ustawienia, za chwilę w tym samym oknie korzystam z zasobów Internetu.

Na koniec zostawiłem najciekawszy test. W ostatnią niedzielę odwiedziła mnie rodzina z gromadką dzieci. Chcąc nie chcąc zrobił się "crush test". Dzisiejszy bohater testu migocząc swoimi dużymi diodami na biurku zwrócił uwagę maluchów. Ja, zajęty tłumaczeniem rodzicom funkcji Cerberusa zabezpieczających przed oglądaniem niewłaściwych stron WWW przez ich pociechy, nie zauważyłem jak zabawka jednego z dzieciaków, zamieniła się rolą z moim testowym modemem. Nie wiem z jaką siłą siedmio latek uderzył nim o biurko, ale nadal działa. Dla pewności Cerberus wylądował na dywanie pod biurkiem, zobaczę jak przejdzie test codziennego kopania...Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja routera Cerberus ADSL
 
 » Pudełko i jego zawartość
 » PENTAGRAM Cerberus ADSL Firewall Router
 » Pierwsze uruchomienie
 » Co w menu "piszczy"?
 » Wrażenia
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »