Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Photon 634 - test 6Mpix "cyfraka"
    

 

Photon 634 - test 6Mpix "cyfraka"


 Autor: NimnuL | Data: 31/05/05
     

Co w pudle piszczy ?

Info: zdjęcia akcesoriów (jeśli nie zaznaczone inaczej) wykonane testowanym aparatem.

Słów kilka o tym, co znaleźć możemy w kolorowym kartonie...


(kliknij, aby powiększyć)

...na którym umieszczono dość sporo informacji o danych technicznych aparatu.


(kliknij, aby powiększyć)

Trochę papierów: instrukcja obsługi (w tym także po polsku) oraz 24. miesięczna gwarancja z bezpłatnym serwisem Door-to-Door oraz płyta CD z oprogramowaniem. W skład oprogramowania wchodzą: MrPhoto oraz Image Folio firmy Presto.


(kliknij, aby powiększyć)

W dalszym komplecie znajdziemy przewód USB, przewód AV oraz ładowarkę.


Zdjęcie wykonane innym aparatem (kliknij, aby powiększyć)

Akumulator LiIon oraz szybka karta pamięci SD o pojemności aż 128MB. W tej klasie aparatów to rzadkość, należy się więc słowo pochwały dla dystrybutora.


(kliknij, aby powiększyć)

Pasek na rękę oraz czarny, zamszowy futerał to już uzupełnienie kompletu. Na tym kończy się wyposażenie dołączone do Photona 634. W pudle znajdziemy więc wszystko co być powinno. Przyjrzyjmy się teraz samemu aparatowi.

Front Photona prezentuje się typowo jak na cyfrową "małpkę".


(kliknij, aby powiększyć)

Na środku umieszczono obiektyw schowany za klasycznymi, plastikowymi kurtynkami. Takie rozwiązanie nigdy nie przypadnie mi do gustu, ale niestety producenci małych kompaktów nie chcą odejść od tego rozwiązania. Obiektyw zamknięty w ten sposób dość szybko się brudzi (pyłki czy odciski palców). Jednak pierwsza soczewka schowana jest za płaską szybką, co znacznie ułatwia jej czyszczenie.


(kliknij, aby powiększyć)

Nad obiektywem umieszczono standardową trójcę: lampa błyskowa, wizjer tunelowy i lampka wspomagania AF. Dodam, że lampka wspomagania błyszczy kolorem zielonym.


(kliknij, aby powiększyć)

Na górze obudowy umiejscowiono pokrętło trybów pracy aparatu, w centrum którego znajduje się spust migawki. Tuż obok umiejscowiono mikrofon i przycisk włączający/wyłączający aparat.


(kliknij, aby powiększyć)

Do dyspozycji otrzymujemy trzy kreatywne tryby pracy (priorytety i manual), dwa automatyczne, trzy schematy scen (portret, sport i długie czasy naświetlania), nagrywanie sekwencji video, ustawienia główne, transfer do PC oraz podgląd. Brakuje mi jeszcze trybu panoramy, który jest bardzo przydatny.

Boki obudowy nie mają zbyt wiele do pokazania.


(kliknij, aby powiększyć)

Jeden kryje gniazdo zasilania i USB, drugi zaś zaczep do paska oraz pokrętło...


(kliknij, aby powiększyć)

...którym możemy nastawiać przysłonę, czas ekspozycji czy przeglądać kolejne zdjęcia. Niestety położenie pokrętła jest niezbyt wygodne i trudno się je obsługuje jakimkolwiek palcem.

Tył Photona również nie odbiega od standardów. Widok zbliżony jest do tego jaki mięliśmy okazję oglądać w jednej z wcześniejszych recenzji. Benq DC 50 bo o nim mowa, prezentował się dość podobnie do omawianego Photona.


(kliknij, aby powiększyć)

2'' wyświetlacz w tej klasie aparatów to niecodzienność. Co prawda jedynie 130k pix. wyświetlających obraz nie sprawia, że zdjęcia są bardziej szczegółowe, ale na większym ekranie mimo wszystko lepiej się je ogląda. Niestety ekranik nie został pokryty żadną powłoką antyodblaskową. Utrudnia to znacznie pracę z aparatem w mocnym oświetleniu.

Obok LCD umiejscowione są przyciski zmiany ogniskowej, menu, ustawień wyświetlania, samowyzwalacza, lampy, ustawień ostrości oraz korekcji ekspozycji. Ostatnie cztery przyciski ukryte są pod czterokierunkowym "padem".


(kliknij, aby powiększyć)

Podsumowując. Cały aparat jest banalnie prosty w swoim wzornictwie. Brak praktycznie jakiegokolwiek wyprofilowania, nie licząc wypustka z prawej strony, który być może ma symulować uchwyt. Brakuje również jakiegoś oparcia na kciuk.

Spód aparatu zawiera metalowy gwint na statyw oraz komorę na akumulator i kartę pamięci.


(kliknij, aby powiększyć)

Cały korpus Photona wykonany jest z aluminum. Całość bardzo estetycznie i solidnie wykonana. Aparat też do lekkich nie należy. Podobne mu "małpki" wykonane z plastiku są wyraźnie lżejsze. Wzornictwo jest estetyczne i raczej klasyczne. Bez udziwnień.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Photon 634 - test 6Mpix "cyfraka"
 
 » Bełkot techniczny
 » Co w pudle piszczy ?
 » Menu
 » Szklanym okiem
 » Szklanym okiem c.d.
 » Kilka pomiarów
 » Pozostałe informacje
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »