Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Photon 634 - test 6Mpix "cyfraka"
    

 

Photon 634 - test 6Mpix "cyfraka"


 Autor: NimnuL | Data: 31/05/05
     

Kilka pomiarów

- Prędkość aparatu
Wyniki opracowane na podstawie średniej z trzech pomiarów za zaokrągleniem do połowy sekundy.

* Dla maksymalnej rozdzielczości
** Photon 634 jest w stanie wykonywać zdjęcia seryjne. Seria dla formatu TIFF trwa 1,5s podczas której aparat wykonuje 3 zdjęcia. W formacie JPG aparat wykona 5 zdjęć w serii w ciągu 3 sekund, niezależnie od rozdzielczości i kompresji fotografii.

- Bateria
Średnio na w pełni naładowanym akumulatorze można wykonać około 180 zdjęć bez flasha i około 150 zdjęć z lampą. To bardzo słaby wynik.

Póki co nie ma zamienników akumulatorów dla Photona, ale firma MMV informuje, że niebawem w sprzedaży pojawią się w sprzedaży zapasowe ogniwa. Perspektywa wyjścia z aparatem, którym nie zapełnimy 256MB pamięci nie jest zbyt radosna.

Ładowanie akumulatora trwa około 2,5h.

- Lampa błyskowa
Według producenta lampa błyskowa powinna zapewnić prawidłowe oświetlenie obiektów znajdujących się do 3 metrów przed nami. Niestety jak już wcześniej wspomniałem jest to odległość podana dla czułości ISO 200, której, jak się zdążyliśmy przekonać, raczej nigdy nie użyjemy. Wykonałem próby maksymalnego zasięgu lampy dla czułości ISO 50. Wynik był niezbyt zadowalający. Prawidłowe oświetlenie uzyskuje się dopiero z odległości 2 metrów dla szerokiego kąta oraz zaledwie niecałych 1,5 metra dla tele oraz odpowiednio około 2,5 i 1,5m dla ISO 100. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewielka jasność obiektywu oraz bądź co bądź słaba lampa błyskowa. Wartości zmierzone wskazują na LP lampy wynoszącą około 7. Dla porównania podam, że wbudowane lampy błyskowe w aparatach klasy kompakt osiągają LP rzędu średnio 10-12.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Photon 634 - test 6Mpix "cyfraka"
 
 » Bełkot techniczny
 » Co w pudle piszczy ?
 » Menu
 » Szklanym okiem
 » Szklanym okiem c.d.
 » Kilka pomiarów
 » Pozostałe informacje
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »