Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Dawid kontra Goliat - testy dwurdzeniowca Pentium D 820 (2.8 GHz)
    

 

Dawid kontra Goliat - testy dwurdzeniowca Pentium D 820 (2.8 GHz)


 Autor: DragonGC | Data: 10/06/05

Podsumowanie

W tym momencie pragnę zwrócić honor nowemu dziecku Intela. Intel Pentium D 820 okazał się solidnym i przemyślanym pod względem technologicznym produktem. Ale jak mawia moja żona: "Lepiej być miło zaskoczonym, niż nie miło rozczarowanym". Komfort pracy na tym procesorze jest nie porównywalnie lepszy niż na procesorach z technologią HT.

Kolejna sprawa, która przemawia na korzyść tego procesora to cena: $241 przy zamówieniu 1000 szt (wersje z wyższym zegarem są odpowiednio droższe Intel Pentium D 830 - 316 USD zaś Intel Pentium D 840 - 530 USD). W Polsce procesy powinny być dostępne jeszcze w tym miesiącu - cena detaliczna zapewne wyniesie 1100 ~ 1200 PLN.


Logo Pentium D

Już widzę jak mówicie: "No tak, ale płytę i pamięć trzeba zmienić, a w niektórych przypadkach nawet kartę graficzną i zasilacz". To prawda, ale biorąc pod uwagę cenę, np. Pentium 4 670, która wynosi w tej chwili $841 (przy zamówieniu 1000 szt). okazuje się, że 820 nie ma sobie równych. Poza tym dla tych, co mają zamiar kupić nowy komputer to nie lada gratka. Takiego współczynnika wydajności do ceny już dawno nie było.

Ciekawią mnie dwie rzeczy: jaki będzie ruch ze strony AMD, ponieważ jak wiemy ceny na procesory dwurdzeniowe z tej firmy zostały ustalone dość wysoko oraz jaki będzie wynik pojedynku miedzy Pentium D a Athlonem 64 X2 ? Postaramy się wkrótce zorganizować taki test.

Moim zdaniem, seria procesorów Pentium D nie jest bezpośrednio skierowana do nałogowych graczy, ale do osób, które pracują z kilkoma aplikacjami na raz i potrzebują dużego komfortu pracy. Może być on też dobrą propozycją dla ludzi, którzy chcą zbudować tani i wydajny serwer, jednak należy wówczas pamiętać o odpowiednio wydajnym chłodzeniu.

Na koniec wspomnę jeszcze o jednym małym szczególe - pojawiły się doniesienia (plotka?), że Intel planuje wbudować w serie procesorów Pentium D, system DRM (Digital Rights Management - dla nie wtajemniczonych - system Microsoftu, który zapobiega rozprowadzaniu materiałów objętych prawami autorskimi. Jeśli okaże się to prawdą, czy nie odstraszy to potencjalnych nabywców. Czas pokaże...


poprzednia strona (Testy 64-Bitowe)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Dawid kontra Goliat - testy dwurdzeniowca Pentium D 820 (2.8 GHz)
 
 » Wstęp
 » Pentium D 820
 » Intel D945GTPLR
 » Pentium 4 670 HT
 » Platforma testowa
 » Testy - część I
 » Testy - część II
 » Testy wielozadaniowe
 » Testy IGMA 950
 » Temperatury
 » Podkręcanie
 » Testy 64-Bitowe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

eXtremeMem      eXtremeMem

Intel Polska      Intel Polska