Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Dawid kontra Goliat - testy dwurdzeniowca Pentium D 820 (2.8 GHz)
    

 

Dawid kontra Goliat - testy dwurdzeniowca Pentium D 820 (2.8 GHz)


 Autor: DragonGC | Data: 10/06/05

Testy wielozadaniowe

Program, który jest pierwszy w nagłówku tabeli, był zawsze aplikacją z aktywnym oknem (Windows XP nadaje im wyższy priorytet).

Pierwszy test i zaskoczenie - GHz-e i duży cache nie pomogły 670. Wersja 820 wychodzi z niego obronną ręką. Wydaje się, że jest to wyrównana walka, lecz nie do końca. Pentium 4 670 był zawsze "zatkany" przy wykonywaniu kolejek operacji wielozadaniowych (objawiało się to chwilowym przestojem przy przełączaniu aplikacji lub spowolnieniem Windows). Za to jego rywal nie miał tego typu problemów i praca na nim pod dużym obciążeniu była bardzo komfortowa. Warto o tym pamiętać przeglądając dalsze wyniki.


(mniej = lepiej)

Podczas testu wielozadaniowego, POV-Ray potrzebował tylko o jedną sekundę dłużej niż we wcześniejszym teście, Pentium 4 ... to już nie sekundy, tylko minuty! DVD Shrink na obu procesorach pracował dłużej, ponieważ nie mógł skorzystać z wielowątkowości/drugiego rdzenia. W tym przypadku w pełni widać siłę dwóch rdzeni Pentium D.

Jak widzimy w tym przypadku procesory prowadzą wyrównaną walkę. Jednak warto zwrócić uwagę na dość duży spadek wydajności 670 w 7-Zip w porównaniu z wcześniejszym testem. Dla Pentium D nie robi to prawie żadnej różnicy.

Kolejna porażka Goliata. O ile różnica w fps nie jest aż tak duża, to DVD Shirnk, który pracował w tle zwolnił dwukrotnie na 670 w porównaniu do 820.

Sytuacja podobna do tej z poprzedniego testu. Chociaż mogło by się wydawać, że 670 wypadła lepiej to w rzeczywistości nie było tak różowo. W czasie tego testu wyrenderował on 3 razy mniej w POV-Ray-u niż Pentium D.

Stało się już regułą dla 670, że przydziela on więcej swojego czasu dla aplikacji z aktywnym oknem. Gdy testujemy jakąś grę, zawsze 670 ma lepszy wynik, ale odbywa się to kosztem spadku wydajności reszty aplikacji działających w tle.


(mniej = lepiej)

POV-Ray - wysysa cała moc z procesora w trybie multi cpu. Wygląda na to, że Pentium D lepiej zarządza napływającymi danymi i gdyby plik testowy był dłuższy, pokazałby jeszcze wyraźniej prawdziwe oblicze 820.


(mniej = lepiej)

Moim zdaniem Pentium D pokochają ludzie, którzy mają styczność z obróbką dźwięku lub grafiką. Wyniki mówią same za siebie.

Pentium D nie pozostawił żadnych wątpliwości, gra działała szybciej - SuperPi skończył się wcześniej o 1 minutę. POV-ray był na podobnym poziomie na obydwu procesorach.


(mniej = lepiej)

Kolejny test, który tylko potwierdza, że dwa fizyczne rdzenie nie mają sobie równych i nie pomoże tu żaden logiczny (albo jak niektórzy mówią - wirtualny) procesor, który znajduje się w 670.


(mniej = lepiej)

Zwycięzca oczywisty, ponieważ MS AntiSpyware potrzebuje do działania małą ilość zasobów (jak na procesory o takich prędkościach). Więc w tym teście liczył się zegar i cache.

Na koniec mała ciekawostka:


"Ojciec" i "syn"
(kliknij, aby powiększyć)

Od samego początku intrygowało mnie, co będzie, jeśli uruchomi się obok siebie "ojca i syna". Wydaje mi się, że ciut lepiej wypadł w tym teście Pentium 670.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Dawid kontra Goliat - testy dwurdzeniowca Pentium D 820 (2.8 GHz)
 
 » Wstęp
 » Pentium D 820
 » Intel D945GTPLR
 » Pentium 4 670 HT
 » Platforma testowa
 » Testy - część I
 » Testy - część II
 » Testy wielozadaniowe
 » Testy IGMA 950
 » Temperatury
 » Podkręcanie
 » Testy 64-Bitowe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »