Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | TEST: Profesjonalne podkładki dla graczy
    

 

TEST: Profesjonalne podkładki dla graczy


 Autor: Spieq | Data: 21/04/06

TEST: Profesjonalne podkładki dla graczyDobra myszka komputerowa bez profesjonalnej podkładki jest jak jednooki korsarz w służbie Jej Królewskiej Mości – skuteczny, ale... Zawsze to tylko jedno oko. Jeśli ktoś twierdzi, że Logitechy dobrze sprawują się na fakturze biurka, mają w istocie rację, w końcu to ich odczucia i nikt ich nie zakwestionuje. Testowane w niniejszym artykule podkładki pozwalają jednak uzmysłowić, jak dużo tacy użytkownicy tracą. Hardware For Gamers udostępnił naszej redakcji następujące nowości, zbiórka: Steelpad 5L, Razer Mantis Control oraz Razer Mantis Speed. Z tymi podkładkami skonfrontujemy produkty już mające pewną markę na rynku, zbiórka: Eyepad (w dwóch rozmiarach), Corepad Magna i Everglide Ricochet. Nowe – znaczy dobre? Stare – znaczy sprawdzone?

Wstęp

Test nie przybierze tradycyjnych form poprzednich recenzji, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Podkładki nie wymagają specjalnych testów i opisów, zatem do lektury wystarczą resztki wystygłej herbaty. Najważniejsze w tym wypadku jest, czy dana myszka będzie bezproblemowo współpracować z testowanymi przeze mnie padami oraz fakt wygody. Niestety, pominięta zostanie seria X7 A4Techa, do której nie mam już dostępu.


(kliknij, aby powiększyć)

Podkładki przestają być towarem tylko dla zboczeńców. Po najnowsze (i drogie!) modele sięga coraz więcej osób, które są świadome tego, że tandem dobra myszka + dobra podkładka = dobra i bezproblemowa zabawa. Wielokrotnie w sieci można napotkać na opinie, jakoby tego typu rozwiązania nie rozwiązywały kwestii tzw. skilla. Z umiejętnościami w tym względzie jest podobnie, jak z każdą inną wspomaganą dziedziną – odżywki dają lepsze efekty... Pamiętajmy ponadto, że tanie produkty są znacznie droższe niż ich markowe odpowiedniki. Ot, sprawdzający się w większości przypadków, życiowy paradoks.


(kliknij, aby powiększyć)

Przejdźmy do testów, gdzie główną rolę odegrają przede wszystkim trzy podkładki: 5L, Mantis Control i Mantis Speed. To nowe produkty, na ich ocenę czytelnicy czekają pewnie najbardziej... Równie ważny jest fakt, że są to... świetne modele! Tym sposobem pierwszy raz tak szybko zdradzam finał. Pozostałe podkładki wywołały także silne emocje, ale z ich ujawnieniem „już teraz” się wstrzymam. Gdzieniegdzie w tekście będzie przemykać się duch Steelpada QcK. To tyle, Wysoki Sądzie.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Profesjonalne podkładki dla graczy
 
 » Wstęp
 » STEELPAD 5L - antidotum na laserowe niedomagania?
 » RAZER MANTIS: CONTROL i SPEED. Zielono mi!
 » EYEPAD: NORMAL i XL. Płachta na byka
 » COREPAD MAGNA - ktoś komuś na złość...
 » EVERGLIDE RICOCHET - jeszcze nie czas na emeryturę
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »