Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | TEST: Profesjonalne podkładki dla graczy
    

 

TEST: Profesjonalne podkładki dla graczy


 Autor: Spieq | Data: 21/04/06

RAZER MANTIS: CONTROL i SPEED. Zielono mi!

Mantis to podkładka ze specjalnej powierzchni materiałowej - Fibertek. Zapewnia znaczną poprawę wyników podczas wirtualnych potyczek, dzięki uzyskaniu niewiarygodnej precyzji w grze. Ta zaawansowana powierzchnia gwarantuje płynność ruchów bez utraty prędkości i akceleracji. Natomiast specjalny antypoślizgowy spód sprawia, że podkładka jest niezwykle stabilna na każdej powierzchni. Razer Mantis w wersji Speed to wybór dla graczy preferujących wysokie ustawienia czułości myszki i niezwykle śliską powierzchnię podkładki. Natomiast wersja Control to wybór dla graczy preferujących niskie ustawienia czułości myszki i nieco chropowatą powierzchnię podkładki.[www.abcgracza.pl]

Podkładki, z którymi wiązałem pewne nadzieje. Firma widniejąca powyżej pozwala stwierdzić, że będą to podkładki na dobrym poziomie i... nie myliłem się. Cieszy oko już samo opakowanie, w kształcie tuby:


Razer Mantis Control (kliknij, aby powiększyć)


Razer Mantis Speed (kliknij, aby powiększyć)

Opakowanie jest widowiskowe, ale po raz kolejny pokręcę nosem – estetyka często nie idzie w parze z funkcjonalnością. Tuba wykonana jest z przezroczystego, ale giętkiego plastiku i tu doszukiwałbym się głównej wady. O ile jeszcze wytrzyma pierwszy transport, to niewiadomą pozostają następne możliwe wojaże. Może to wpłynąć na końcową ocenę całości, jest to jednak jakby niezależne od samej jakości podkładki, o czym poniżej.


Razer Mantis Control (kliknij, aby powiększyć)


Razer Mantis Speed (kliknij, aby powiększyć)

Pod względem estetyki trudno coś zarzucić Razerom, ale nie każdemu może spodobać się nieco agresywny wygląd padów. Całość wykonana jest w dość kontrastujących kolorach, producent zrobił szczególny ukłon w kierunku graczy, którzy wyposażyli się (lub mają zamiar) w najnowsze dzieło Razera - Copperheada (szczególnie w wersji zielonej). Charakterystyczne logo będzie wówczas idealnie współgrać z Copperheadem. Innych kompozycji niestety nie ma, a szkoda, byłby ciekawszy wybór - szczególnie dla graczy, którzy nie pałają specjalną miłością do Copperheadów (czyli m.in. moja skromna osoba).

Kwestia wygody współpracy jest najważniejsza. Tu akurat nie ma już żadnych wątpliwości. Podkładki serii Mantis spełnią najbardziej wyuzdane pragnienia wymagających graczy. Co ciekawe, interesujące są obie wersje - Control i Speed. Control wygląda dość specyficznie - tak chropowata powierzchnia tekstylnych podkładek to niecodzienny widok w tym segmencie padów. Zaskakujący jest jednocześnie fakt, iż tego typu powierzchnia nie wpływa drastycznie na obniżenie jakości ślizgu. Pierwszy to przypadek, gdy takie rozwiązanie przypadło i mnie do gustu. Oczywiście używanie wysokich sensów może nie mieć "sensu" (mam wrażenie, że wówczas cierpi na tym nieco precyzja), ale przy średnich ustawieniach - dlaczego nie?


Powierzchnia Control (kliknij, aby powiększyć)


Powierzchnia Speed (kliknij, aby powiększyć)


Guma antypoślizgowa w Mantisach. Podobna jest w Eyepadach. (kliknij, aby powiększyć)

Precyzję przy wysokich czułościach zapewnia wersja Speed, nie bardzo za to rozumiem, po co graczom "wysokoczułościowym" TAK WIELKI pad, skoro zazwyczaj poruszają się w obrębie kilkunastu centymetrów. Pomijając ten fakt, nie mam nic więcej do zarzucenia. Wprawdzie myszka nie porusza się tak lekko, jak na Steelpadzie 5L (który jest daleko przed tekstylnym peletonem), ale i tak z nieznacznym doprawdy oporem. Sama faktura Mantisów jest dość ciekawa - bardzo gładka tkanina (bije tu na głowę Steelpada Qck, a tym bardziej Eyepady).

Zapraszam do lektury wyników testu jakości współpracy z poszczególnymi gryzoniami:

Na koniec ocena. Laurka czy rózgą je, rózgą?

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Profesjonalne podkładki dla graczy
 
 » Wstęp
 » STEELPAD 5L - antidotum na laserowe niedomagania?
 » RAZER MANTIS: CONTROL i SPEED. Zielono mi!
 » EYEPAD: NORMAL i XL. Płachta na byka
 » COREPAD MAGNA - ktoś komuś na złość...
 » EVERGLIDE RICOCHET - jeszcze nie czas na emeryturę
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »