Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | TEST: Profesjonalne podkładki dla graczy
    

 

TEST: Profesjonalne podkładki dla graczy


 Autor: Spieq | Data: 21/04/06

EYEPAD: NORMAL i XL. Płachta na byka

Powierzchnia Corepada to czarna tekstylna powierzchnia o niskim współczynniku poślizgu. Co to oznacza? Myszka sunie po powierzchni trochę wolniej niż na innych podkładkach, a czucie pod nadgarstkiem jest nieco „ chropowate”. [...] Spód jest wykonany z jedynie 1.6mm grubości czarnej gumy, z wyżłobionymi malutkimi rowkami [...] Eyepad jest bardzo elastyczny. Dostarczany w mocnym, foliowym, szczelnie zamkniętym opakowaniu. Po rozcięciu folii można go zwijać, składać na pół itp. Po rozwinięciu nadaje się natychmiast do użycia. Ułatwia to zabieranie go ze sobą w podróże. Inne podkładki po rozwinięciu mają wybrzuszenia lub łamią się, Eyepad po chwili jest jak nowy. Dzięki swojej elastyczności i niewielkiej grubości doskonale nadaje się do wielogodzinnej gry bez odczuwalnych bólów w nadgarstku, co niewątpliwie docenią gracze spędzający wiele godzin przed ekranem komputera. [www.abcgracza.pl]

Podkładka tekstylna, ale niezwykle charakterystyczna, z przeznaczeniem dla osób, które preferują większy... opór podczas przesuwu myszki. Rozwiązanie to nie zda egzaminu w przypadku osób, które grają z wysokim sensem. Odczuwalne jest zmęczenie, musimy więcej siły pożytkować na współpracę z Eyepadem. Przyznam, że efekt końcowy jest dla mnie "średni na jeża". Nawet na Logitechu G5, który posiada znakomite (czyt. najlepsze) ślizgacze mamy z tym do czynienia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest tu Steelpad QcK, po którym gryzoń sunie jak po lodzie. Pamiętajcie zatem, że mimo bliźniaczego wyglądu, podkładki te dzieli wiele. To praktycznie dwa bieguny, za to macie wybór, co cieszy.

Kwestia opakowania w Eyepadach w zasadzie... nie istnieje. Całość dostarczana jest w folii, na której znajduje się naklejka:


(kliknij, aby powiększyć)

Jeśli chodzi o walory estetyczne, to Eyepad prezentuje się ciekawiej niż jego konkurent Steelpad QcK. Na pierwszy rzut oka widać większą precyzję wykonania, więc nie powinno być problemów, jak w przypadku popularnego "kucyka", gdzie materiał się strzępi. Gorzej, że podkładka pachnie jak... legowisko hipopotama. Zapach jest na tyle odrzucający, że pozwalam sobie o nim wspomnieć. Logo to warstwa lakieru, nie powinno jednak zejść, w końcu nie znajduje się w centralnym punkcie pada.


Powierzchnia Eyepadów (kliknij, aby powiększyć)

Eyepad jednocześnie lepiej przylega do powierzchni niż QcK, co ma istotne znaczenie. "Kucyk" ma jednak tendencje do nieznacznego przesuwania się po blacie. Nie mówcie mi, że to wina biurka - inne podkładki radzą sobie z tym lepiej. Tarcie, które towarzyszy wiadomym czynnościom, jest uciążliwe. Zaryzykuję stwierdzenie, że w tej kwestii Eyepad nie różni się zbytnio od hipermarketowych rozwiązań (stąd producent akcentuje fakt, że Eyepady są trwalsze od tanich rozwiązań, co w istocie jest prawdą, ale cóż z tego - psi jego obowiązek za taką cenę). Jeśli ktoś szuka podkładki z dobrym ślizgiem, lepiej niech omija Eyepada z daleka.

Zaletą Eyepadów mogą być również jego rozmiary. Jeśli kogoś nie satysfakcjonują rozmiary standardowego pada, może zaopatrzyć się w wersję XL, która przypomina płachtę na byka (tylko innego koloru). Tak ogromnej podkładki nikt inny nie oferuje. Jestem tylko ciekaw, jak biedny użytkownik spożytkuje te walory? Jeśli chodzi natomiast o porównania, to Corepad więcej oferuje Eyepadem niż szklaną Magną (dlaczego tak jest, dowiecie się wkrótce).


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Podkładki tekstylne mają tę zaletę, że dobrze współpracują z najpodlejszymi nawet myszkami. Z dziennikarskiego obowiązku przeprowadziłem jednak testy jakości współpracy z poszczególnymi gryzoniami.

Ocena końcowa:

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Profesjonalne podkładki dla graczy
 
 » Wstęp
 » STEELPAD 5L - antidotum na laserowe niedomagania?
 » RAZER MANTIS: CONTROL i SPEED. Zielono mi!
 » EYEPAD: NORMAL i XL. Płachta na byka
 » COREPAD MAGNA - ktoś komuś na złość...
 » EVERGLIDE RICOCHET - jeszcze nie czas na emeryturę
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »