Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | TEST: Profesjonalne podkładki dla graczy
    

 

TEST: Profesjonalne podkładki dla graczy


 Autor: Spieq | Data: 21/04/06

EVERGLIDE RICOCHET - jeszcze nie czas na emeryturę

Mamy dwie powierzchnie do wyboru - supergładką oraz "szorstkawą" (z większym tarciem przeznaczoną szczególnie dla myszek kulkowych) [...] Każda powierzchnia jest zoptymalizowana pod kątem precyzji pozycjonowania myszki [...] Pad jest dostępny w 3 kolorach ramek: czarnej, czerwonej i białej, pakowany w kartonowe pudełko zapobiegające uszkodzeniom w transporcie [...] Grubość pada ma zasadnicze znaczenie podczas wielogodzinnego grania. Ten pad o grubości zaledwie 2,52mm [...] nie powoduje bólu nadgarstka, ani nie prowadzi do zwyrodnień stawów, nawet [...] podczas bardzo długiego grania. [www.h4g.pl]

Podkładka stara jak świat (stukną jej 3 lata), ale wciąż pozostaje atrakcyjnym wyborem dla wymagających graczy. Cechą charakterystyczną dla niej pozostaje pewien uniwersalizm - dwie powierzchnie do zużytkowania pogodzą graczy. Opakowanie, które chroni podkładkę spełnia swoją rolę. Sztywne opakowane pozwala na bezproblemowy transport całości. Nie jest to jednak karton:


(kliknij, aby powiększyć)

Jeśli chodzi o walory estetyczne, to podkładka spełnia "normy" - jej konstrukcja jest na tyle nietypowa i zwraca na siebie uwagę. Cechą charakterystyczną jest ulokowanie gumek antypoślizgowych po obu stronach pada (po 8 sztuk), ciekawą sprawą jest również plastikowe wykończenie podkładki (w kolorze białym). Logo, jak i pozostałe wstawki dobrze komponują się z całością. Pozwolę sobie więc stwierdzić, że pod względem wyglądu Everglide Ricochet prezentuje się zacnie i może być jednym z głównych motywów kupna.


Szorstka powierzchnia (kliknij, aby powiększyć)


Gładka powierzchnia (kliknij, aby powiększyć)

W kwestii wygody użytkowania sprawa wygląda równie dobrze. Choć nie przepadam za padami plastikowymi, Ricochet zmusza mnie do zmiany stanowiska. Trzeba jednak pewne rzeczy uściślić. Strona gładka wcale do końca taka nie jest (lekko chropowata), ale ślizg w istocie jest wyśmienity. Myszka wyposażona w teflonowe wspomagacze pływa i przemieszcza się z jednego końca w drugi praktycznie bez żadnego oporu. Logitech G5 szaleje na Ricochecie mocno. Kolejny mocny duet. Inaczej jest w przypadku drugiej strony, gdzie chropowata powierzchnia powoduje nie tylko gorszy ślizg, ale również większy hałas towarzyszący czynnościom. Nie do końca przemyślaną sprawą (choć przyznaję, że nie znam innego rozwiązania) jest ulokowanie gumek antypoślizgowych z obu stron pada. Nie wygląda to źle, ale strona estetyczna często kłóci się z funkcjonalnością. Dochodzi bowiem do takich sytuacji, że w momencie nieświadomej zazwyczaj próby przekroczenia granicy podkładki uderzamy myszką o gumki antypoślizgowe i odbijamy się niczym elektryczny samochodzik w Wesołym Miasteczku. Wolałbym jednak "wypaść z toru" niż niszczyć gumki, co finalnie może doprowadzić do ich oderwania. Detal? Być może.


(kliknij, aby powiększyć)

Plastik nie jest szmacianką, ta szokująca konkluzja zmusza mnie tym bardziej do przetestowania pada na wszelkich dostępnych mi aktualnie gryzoniach dla graczy.

Ocena końcowa? Oceniłem pada pozytywnie.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Profesjonalne podkładki dla graczy
 
 » Wstęp
 » STEELPAD 5L - antidotum na laserowe niedomagania?
 » RAZER MANTIS: CONTROL i SPEED. Zielono mi!
 » EYEPAD: NORMAL i XL. Płachta na byka
 » COREPAD MAGNA - ktoś komuś na złość...
 » EVERGLIDE RICOCHET - jeszcze nie czas na emeryturę
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »