Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja projektorów Epson i Sanyo
    

 

Recenzja projektorów Epson i Sanyo


 Autor: NimnuL | Data: 17/04/07

Menu i dodatkowe funkcje


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Menu zaszyte w Epsonie TW700 znamy już z poprzednich projektorów tego producenta. Ustawienia podzielono na sześć zakładek. W pierwszej z nich zgrupowano parametry wyświetlania takie jak profil kolorów, nasycenie barwami, kontrast, jasność, ostrość oraz automatyczną przysłonę. Zakładka Image pozwoli np. dostosować proporcje obrazu oraz jego położenie. Kolejny ekran grupuje ustawienia określające sposób projekcji, język (oczywiście Polskiego brak), korekcję geometrii czy też sygnał wejściowy. Kolejne zakładki umożliwią zapisanie, wczytanie lub wyzerowanie ustawień, a także sprawdzenie przebiegu lampy.


(kliknij, aby powiększyć)

Ostrość obrazu można regulować na dwa sposoby. W trybie standardowym pojawia się jeden suwak, natomiast ustawienia zaawansowane pozwalają dostosować parametry w sposób bardzo szczegółowy.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Menu, po którym przyjdzie nam się poruszać w przypadku projektora SANYO jest znacznie bardziej rozbudowane niż u poprzednika. Warto w tym momencie zauważyć, że dostępne jest tłumaczenie na język polski, co jest niewątpliwą zaletą. Ustawienia podzielono na siedem zakładek, z czego część ekranów ma kilka stron. Pierwsza zakładka nazwana Obraz mieści w sobie siedem zdefiniowanych profili wyświetlania. Dodatkowo dostępne są też cztery ustawienia użytkownika umieszczone na drugiej stronie. Opcje w Ustawienia obrazu jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają precyzyjne dostosowanie wyświetlania według naszego gustu. Kolejne zakładki pozwolą dostosować położenie ekranu, wybrać sygnał wejściowy, skalowanie obrazu, geometrię, sposób projekcji itd.


(kliknij, aby powiększyć)

W Epsonie TW700 mamy do wyboru siedem zdefiniowanych profili obrazu. Choć nazwa opcji wskazuje na ustawienia kolorów, to zmiany nie ograniczają się tylko do tego. Różnice są także w poziomie kontrastu oraz jasności. W każdym ujęciu ustawienia aparatu (ekspozycja oraz balans bieli) były identyczne, można więc na podstawie tego ocenić jak następują zmiany w obrazie.


(kliknij, aby powiększyć)

W SANYO także mamy siedem profili obrazów. Działają one identycznie jak u Epsona, jedynie różnią się nazwą.


Lens Shift w Epson TW700 (kliknij, aby powiększyć)


Lens Shift w Sanyo PLV-Z5 (kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Konstruktorzy obu projektorów zastosowali bardzo użyteczną funkcję nazwaną Lens Shift. Otóż pokrętłami na obudowie można przesuwać obiektyw w pionie (maksymalnie 102,3% dla Epsona oraz 100% dla SANYO) oraz w poziomie (maksymalnie 50% dla obu modeli). Zatem nisko stojący projektor nie musi mieć uniesionego przodu, dzięki czemu geometria obrazu nie zostaje zniekształcona. Projektory mogą być także przesunięte w bok w stosunku do centrum ekranu.

Należy jednak pamiętać, że skrajnych położeń obiektywu nie można łączyć. Czyli jednocześnie nie przesuniemy obiektywu o 50% w bok i 100% w pionie. Maksymalne przemieszczenie obiektywu w pionie jest dostępne tylko dla centralnego położenia w poziomie i na odwrót.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja projektorów Epson i Sanyo
 
 » Kilka słów o liczbach
 » Epson EMP-TW700
 » Sanyo PLV-Z5
 » Menu i dodatkowe funkcje
 » W boju
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »