Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Przegląd 6-ściu odtwarzaczy DVD/DivX Bellwood, Wiwa oraz Korr
    

 

Przegląd 6-ściu odtwarzaczy DVD/DivX Bellwood, Wiwa oraz Korr


 Autor: NimnuL | Data: 27/11/06

Wygląd

- Bellwood 301 USB

Dawno temu na łamach naszego serwisu prezentowałem już odtwarzacz Bellwooda, model 301A - dzisiaj przyjrzymy się jego następcy.


(kliknij, aby powiększyć)

Wyposażenie standardowe obejmuje komplet przewodów AV (tylko stereo), instrukcję obsługi oraz pilota wraz z bateriami. Słowem – niezbędne minimum zostało spełnione.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

W przyrodzie występują dwie odmiany kolorystyczne modelu 301 USB. Czarna, z którą mam do czynienia w teście oraz srebrną. Bellwood odznacza się bardzo klasycznym wzornictwem, dzięki czemu będzie on pasować do wystroju praktycznie każdego pokoju. Elegancka aczkolwiek bardzo prosta linia obudowy jest jednocześnie dość dyskretna. Nie ma tu zbędnych świecidełek i chromów. Centralnie na przednim panelu umieszczono tackę, natomiast z prawej strony znajduje się szereg przycisków sterujących. Dodatkowo z przodu umieszczono gniazdo USB, do którego podłączyć można np. odtwarzacz MP3 lub dysk wymienny. Bellwood swoimi wymiarami (szerokość 43cm) idealnie pasuje do pełno wymiarowego systemu HiFi.


(kliknij, aby powiększyć)

Umieszczony z lewej strony zielony wyświetlacz podaje podstawowe informacje na temat rodzaju nośnika, dźwięku oraz czasu odtwarzania. Dodatkowo numery rozdziałów zostały odseparowane, co znacznie zwiększa czytelność cyferblatu.


(kliknij, aby powiększyć)

Z tyłu znajdziemy zespół wyjść sygnałowych począwszy od analogowego audio 5.1 oraz stereo poprzez optyczne i cyfrowe wyjście coaxial, a na composite, S-Video oraz Component skończywszy. Nie zabrakło także gniazda Scart.
Jest tu więc wszystko co można chcieć od nowoczesnego odtwarzacza DVD tej klasy.

- Korr 3358, 2258, 2218


(kliknij, aby powiększyć)

Akcesoria dołączone do trzech modeli odtwarzaczy Korr są niemal identyczne i obejmują instrukcję obsługi, pilota wraz z kompletem baterii oraz przewód AV (w modelach 2258 oraz 2218 jest to przewód stereo, a w modelu 3358 dołączono przewód 5.1).


Licząc od góry: Korr 2218, 2258, 3358 (kliknij, aby powiększyć)

Pod względem wzornictwa wszystkie odtwarzacze spod znaku Korr są niemal identyczne. Różnica sprowadza się jedynie do detali. Korr 2218 pozbawiony jest wyświetlacza, a swoimi rozmiarami (szerokość 255mm) nie pasuje do standardu systemu mini HiFi, który to ma szerokość 28cm. Model 2258 uzbrojono w niewielki wyświetlacz, natomiast Korr 3358 to nic innego jak poszerzona do 36cm wersja modelu 2258. Tak oto z jednego modelu zrobiono trzy :-) Przebiegłe i logiczne posunięcie.


(kliknij, aby powiększyć)

Wzornictwo Korrów jest dość nowoczesne i choć trudno doszukać się tutaj odrobiny elegancji to o krzykliwym czy efekciarskim wyglądzie też mowy być nie może. Można powiedzieć, że ich design jest młodzieżowy. Mi najbardziej przypadła do gustu linia modelu 2218. Pozbawiony wyświetlacza, bardzo mały odtwarzacz prezentuje się całkiem przyjemnie. Na przednim panelu Korrów znajdziemy kilka błyszczących przycisków sterujących oraz ciekawie zamaskowaną tackę na płytę.


(kliknij, aby powiększyć)

Czarna klapka podnosi się i spod niej dostojnie wysuwa się cieniutka tacka. Według mnie jest to całkiem eleganckie rozwiązanie nie burzące linii obudowy.


(kliknij, aby powiększyć)

Wyświetlacze Korrów są koloru bursztynowego co wygląda według mnie ładniej niż ograna już w tej klasie sprzętu zieleń. Niestety informacje niesione przez szereg cyfr są niezbyt czytelne co sprawia, że zamontowane tu wyświetlacze są bardziej ozdobą niż użytecznym dodatkiem. Dodatkowo efektywny kąt widzenia jest dość wąski ze względu na głębokie osadzenie cyfr oraz wypukłą szybkę. Pozbawiony cyferblatu Korr 2218 swój tryb pracy sygnalizuje podświetlonym pierścieniem. Kolor czerwony oznacza uśpienie, natomiast niebieski normalną pracę odtwarzacza.


(kliknij, aby powiększyć)

Tradycyjnie na tyłach zainstalowano szereg gniazd wyjściowych. Modele 2218 oraz 2258 wyposażono w optyczne, cyfrowe oraz analogowe wyjścia dla dźwięku, a także component, S-video oraz composite dla wizji. W modelu 3358 znajdziemy dodatkowo sześć analogowych wyjść dla dźwięku 5.1.

- Wiwa 128 USB oraz 238 USB


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Wyposażenie odtwarzaczy Wiwa również jest podobne. Instrukcja obsługi, przewód sygnałowy AV oraz pilot wraz z kompletem baterii to wszystko co tu znajdziemy. Jedynie piloty wyraźnie różnią się kształtem. Ten dodany do modelu 128 USB jest typowy i znany z poprzednich produktów Wiwy. Natomiast zupełnie inny dołączono do modelu 238USB. Jest on znacznie cieńszy bez żadnych profilowań.


(kliknij, aby powiększyć)

Obie Wiwy różnią się tylko wymiarami. Model 128 USB ma szerokość 28cm tym samym idealnie pasując do zestawu mini HiFi, natomiast model 238 USB o szerokości 43cm doskonale komponuje się z pełno wymiarowym zestawem grającym. Oba odtwarzacze Wiwy charakteryzuje dość proste ale jednocześnie eleganckie wzornictwo. Na polerowanym na połysk przednim panelu umieszczono kilka przycisków sterujących oraz gniazdo USB umożliwiające komunikację z pamięcią wymienną.


(kliknij, aby powiększyć)

Przeźroczysta tacka typu slim z wnętrza odtwarzacza wysuwa się bardzo cicho i spokojnie.


(kliknij, aby powiększyć)

Zestaw gniazd wyjściowych umieszczonych z tyłu jest podobny do poprzedników. Znajdziemy tutaj gniazda fonii: optyczne, cyfrowe oraz analogowe 5.1 i stereo, a także wyjścia wizji: component, S-video, video oraz Scart.


(kliknij, aby powiększyć)

Jednokolorowe wyświetlacze w Wiwach także nie należą do gatunku użytecznych. Numerów rozdziałów nie wyróżniono w żaden sposób od reszty cyfr co skutecznie utrudnia odczytanie informacji. Wyświetlacz w modelu 238U jest nieco większy niż u swojego mniejszego brata, jednak nie zwiększa to jego praktyczności. Jakość wykonania wszystkich odtwarzaczy jest bardzo podobna i stoi na dobrym poziomie. Użyte materiały są niezłej jakości i nie sprawiają wrażenia tandety. Plastikowe przednie panele nie skrzypią i nie uginają się, a blaszana obudowa nadaje sporą sztywność konstrukcji. I choć klapka maskująca tackę Korra mogłaby być solidniejsza to ogólnie nie mam zastrzeżeń co do wykończenia tych urządzeń.


(kliknij, aby powiększyć)

Piloty wszystkich omawianych tutaj odtwarzaczy są niemal takie same. Są dość duże, toporne i niezbyt wygodne. Jednocześnie jakość ich wykonania pozostawia sporo do życzenia. Takie same piloty można spotkać np. w odtwarzaczach Manta. Jedynie pilot sterujący Wiwą 238U wyróżnia się spośród towarzystwa. Jest wykonany bardzo solidnie i pomimo, że szerokość i długość jest podobna do konkurencji to w dłoni leży znacznie lepiej. Najpewniej za sprawą dość cienkiej budowy.


(kliknij, aby powiększyć)

Dla każdego coś dobrego. Pomimo, że wewnątrz omawiane tutaj odtwarzacze są niemal identyczne to na zewnątrz sprawiają wrażenie kompletnie różnych urządzeń. I bardzo dobrze, dzięki temu grono potencjalnych odbiorców jest dość szerokie.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd 6-ściu odtwarzaczy DVD/DivX Bellwood, Wiwa oraz Korr
 
 » Specyfikacja
 » Wygląd
 » Informacje użytkowe
 » Kilka słów na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »